Taliansko - Kalábria letecky z Košíc

„Predstavujeme Vám Kalábriu ako jednu z TOP destinácií, kde môžete vycestovať v roku 2017 a to priamo z Košíc!“
Podľa denníka New York Times je Kalábria zaradená v rebríčku TOP destinácií, ktorú by ste mali v roku 2017 navštíviť. Prečo by ste mali navštíviť práve tuto krajinu? My Vám to prezradíme!

- v prvom rade v priemere o 15 až 20 percent nižšie ceny, ako v iných častiach Talianska. Mimoriadne dôležité je vedieť, že more je skutočne čisté. Nielen priezračné. Kalábria prakticky nemá priemysel, ktorý by mohol znečisťovať pobrežie. 
- v niektorých oblastiach Talianska je bežné vyberanie vstupného na pláž, inde sa zase nedá kúpať bez prenajatia slnečníka a ležadiel. Tu je na rozľahlých plážach dosť miesta i pre slnečníky i pre tých, ktorí dajú prednosť vylihovaniu na vlastnej osuške. 
- Kalábria je osobitne vhodná aj pre tých, ktorí neradi cestujú na dovolenku počas hlavnej sezóny. Teplota mora dosahuje 22 stupňov už v máji a na rovnakú hodnotu klesá až v polovici októbra. Vyznačuje sa teplým a príjemným podnebím od apríla do októbra a predovšetkým najčistejšími úsekmi mora a pláží nielen v oblasti Talianska, ale i celej Európy. Ideálne obdobie tu vládne od mája do júla, kedy sa teplota vzduchu pohybuje okolo 30 stupňov Celzia. 
- v júli a predovšetkým v auguste teplota dosahuje 40°C. Očarujúcou odmenou pre každého návštevníka sú prekrásne prírodné scenérie s krásnymi vyhliadkami
- Kalábria na dosah priamo z Košíc, vy ešte váhate?

Rezort Le Dune Blu
starstarstar

Polpenzia, letecky Košice
24.8.2018, 8 dní

Joga RETREAT

Polpenzia, letecky Košice
7.9.2018, 8 dní

Stránka 1 zo 1, zobrazených 3 ponúk z 3 celkom, od 1. do 3. ponuky.

Na juhu Talianska, tam kde sa pobrežie už takmer dotýka Sicílie, na úpätí Apeninského horského pásma, na konci zálivu Polikastro, tam sa mora dotýka Kalábria. Hlavné mesto je Catanzaro, najväčšie mesto je Reggio di Calabria. Kalábria je špičkou „talianskej čižmy“, najjužnejším krajom talianskej pevniny. Jeho pobrežie meria viac ako 800 kilometrov. K návšteve odporúčame miesta ako: Tropea, Scilla, Stilo, Rosarno, Reggio di Calabria, Gerace, Locri a mnoho ďalších nezabudnuteľných mestečiek. Blízkosť Sicílie zase láka na návštevu Taorminy, či legendárnych Syrakúz. Kalábria je obklopená morom z dvoch strán. Tyrrhenské more tvorí rám jeho západného pobrežia. Predstavuje sa nám ako striedanie veľmi odlišných krajín s charakteristickou flórou a faunou. Iónske more, ktoré obmýva pobrežie juhovýchodnej Kalábrie nie je len geografickým celkom, ale aj miestom, ktoré je obdarované duchom. Iónske pobrežie Kalábrie od hranice s Bazilikátou až po výbežok pevniny Sicílie kde sa belostné a rovné pláže striedajú so skalnatými výbežkami, útesmi a jaskyňami. Nájdete tu nepreľudnené pláže všetkého druhu - piesok, štrk, kamienky aj skaly - vždy v čistom prírodnom prostredí s krištáľovo priezračnou vodou, ideálne pre milovníkov potápania. Budete uchvátení krásou prírody, zaskočení priezračnosťou tunajšieho mora, potešení pohostinnosťou miestnych obyvateľov a obohatení nezabudnuteľnými dojmami.

taliansk, letecky z kosic