Hotel ATHENA, Agios Georgios, Korfu, Grécko

               Hotel AthenaS priateľom sme sa rozhodli ísť na dovolenku, zaujala nás ponuka cestovnej kancelárie Ferrotour –zájazd do Grécka – ostrov  Korfu – hotel Athena, s odletom z Košíc.

                Pri predstave, že sa vyberieme letieť  v piatok trinásteho do Grécka, kde aktuálne „vraj“ vládla finančná kríza a imigranti, popravde, nám nebolo všetko jedno. No napokon, naše intenzívne chcenie spoznať novú krajinu, overiť si skutočný stav krajiny, spoznať inú kultúru, národ a ich charakteristický temperament, v nás vzbudilo takú silnú túžbu, že sme si zájazd zakúpili. No jedno vieme, že všetky obavy a zlé referencie o Grécku sa stratili hneď pri vystúpení z lietadla a ubytovaní sa v hoteli Athena na ostrove Korfu.  Osobne sme si overili, že ostrov nepociťuje žiadne finančné či migračné krízy.  

                Človek by neveril, keď niekto povie, že sa tam cíti ako doma. Milý, usmievavý a bezstarostný personál nás privítal nielen  keď sme sa ubytovali, ale zakaždým, keď sme okolo seba prechádzali. „Kaliméra, Kaliméra, Mária“. Super servis, a úsmev na tvári personálu nám spríjemňovali celý deň. Mária, majiteľka reštaurácie Vám splní aj tu najneobvyklejšiu potrebu, ktorú vyslovíte.   

                Boli sme ubytovaní v príjemnej  domácej atmosfére. Naša izba bola každý deň pekne uprataná, nechýbali uteráky, a fén na vlasy, ktorý sme veľmi ocenili. V izbe s balkónom, ktorá mala výhľad na vysvietený bazén v tvare srdca, sme si vo večerných hodinách  spríjemňovali pobyt popíjaním gréckych vín a jedením ich fenomenálnych olív s rôznymi príchuťami.  

 Hotel Athena               Raňajky v štýle švédskych stolov, so stolmi umiestnenými  s výhľadom na more, ktoré nás nabudilo a vyvolalo túžbu rozbehnúť sa do neho! Na pláži sa nám najviac páčilo to, že sa delila na piesočnatú a kamienkovú pláž. Čiže ak niekto nemá rád kamienky, kúsok vedľa bol piesok. Ocenili sme aj sprchy priamo na pláži. Príjemné a hlavne čisté, číre more nám dodalo energiu. Jedlo, je pripravované pani domácou, ktorá varíla fantasticky. Večere boli bohaté,  obsahovali až 4 chody! Fascinujúca bola ich kuchyňa,  prenikalo typické korenie, olivový olej a nechýbal ani povestný grécky šalát ku každej večery.

                Na začiatku pobytu sme sa zoznámili s našou delegátkou, ktorá nám vravela o výletoch a aktivitách, ktoré sa dajú v miestnej lokalite robiť. Taktiež nás informovala, že Gréci si pre nás pripravili „Grécku noc“, ktorú sme mali v cene pobytu. Program bol bohatý na grécke tance, šaty, kroje, ktoré sme si aj my obliekli, súčasťou programu bola aj ohňová show.

                Agios GeorgiosMedzi naše aktivity, ktoré sme si vybrali patrila asi 3 km túra do najbližšej dedinky za najlepšou kávou, do kaviarne, kde sa natáčal film James Bond. Cestou za dobrodružstvom nás hnalo slnko, pomarančovíky a citrónovníky, olivovníky, kaktusovníky a okolitá príroda. Ich typická architektúra a spôsob života bol identický, ako z filmov! Pri vstupe do kaviarne, nám milá pani naliala vodu, poukazovala celú kaviareň, kde na stenách boli rozmiestnené obrazy a fotografie z filmu. Povesť najlepšej kávy na Korfu ,obhájili.

                Na druhý deň sme si požičali vodné plavidlo, a vydali sa na výlet do blízkej zátoky. Keď sme dorazili na miesto, nemali sme slov. Presne takto si predstavujem nebo. Krištáľovo čistá, modrá voda, ktorá obmývala skalu, v ktorej bola ukrytá jaskyňa. Jej tajomstvo nás hnalo vpred, a v nej sme uvideli niečo nádherné. Voda bola hlboká, no číra, aj keď sme stali na obrovskom živom korale, videli sme  modré, žlté, červené či zelené rybky, ktoré plávali pod nami a okolo nás. Bol to najkrajší zážitok, aký som v živote zažila.

                Dovolenku vrelo odporúčam, hlavne ľuďom, čo si chcú poriadne oddýchnuť, zažiť grécku fenomenálnu kuchyňu s prenikavým a jedinečným korením,  spoznať kultúru a temperament priateľských a pohostinných Grékov. Je to miesto, na ktoré by sme sa veľmi radi vrátili.

                Ďakujeme cestovnej kancelárií Ferrotour, že nám umožnila spoznať tak čarovné miesto, a tešíme sa na leto 2016!

autor: Patrícia Nihilová