Grécko, Kréta - Letecky z Košíc na 8, 11 a 12 dní

Kréta je najjužnejší a najväčší grécky ostrov, ktorý je považovaný za najkrajší z približne 100 obývaných gréckych ostrovov. Za exotické čaro a mimoriadnu príťažlivosť nevďačí len svojej vzdialenej histórii, krásnej prírode, ale aj pohostinnosti a srdečnosti dnešného obyvateľstva. Na Krétu je možné vracať sa, pretože tu objavíte vždy nové miesta na poznávanie a oddych. Odporúčame prenajať si automobil alebo zúčastniť sa na zaujímavých fakultatívnych výletoch.
Oblasť Chania - západná časť Kréty v oblasti Chania je považovaná za najatraktívnejšiu a najvyhľadávanejšiu časť ostrova. Dôvodom sú najmä krásne piesočnaté pláže a prírodné scenérie, a blízkosť dobre zachovaného pôvodne benátskeho mesta Chania. Rozvinutá infraštruktúra, možnosti návštevy dobrých reštaurácií a unikátnych historických miest, medzi ktorými vyniká najmä minojský palác Knossos, lákajú každoročne najmä náročnú klientelu, ktorá chce mať záruku dobrého počasia, pláží, ale zároveň možnosť spoznávať, objavovať ale i relaxovať a užívať si. Počas transferu z letiska v Heraklione do oblasti Chanie budete mať možnosť obdivovať prírodné scenérie a blankytnomodré morské zálivy.
Stredisko Gerani sa nachádza na severnom pobreží Kréty, približne 14 km od mesta Chania. Stredisko ponúka neobvyklú kombináciu ruchu plne vybaveného turistického strediska, pokoja a pohody starej romantickej dedinky. Pláž v Gerani je takmer dva kilometre dlhá a 50 m široká a umožňuje tichú a pohodovú dovolenku.
Kolymbari, bývalá rybarská dedinka, sa nachádza 25 km od mesta Chania. Rozkladá sa na začiatku poloostrova Rodopou, ktorý je vyhlásený za prírodnú rezerváciu. V stredisku Kolymbari nájdete kaviarne, taverny a malé obchodíky, ktoré sú rozmiestnené pozdĺž kamienkovej pláže s menším prístavom. V blízkosti sa nachádza stredoveký kláštor Moni Gonias, ktorý sa majestátne vypína priamo nad morom. Kláštor je symbolom strediska Kolymbari. V kláštore sa nachádza vzácna zbierka ikon a malé múzeum.
Agia Marina a Platanias - susediace prímorské mestečká sú obľúbené, živé a rušné s dobrými možnosťami spoločenského a športového vyžitia, známe najkrajšími plážami na Kréte. Po celej Agia Marine a Plataniase premáva turistický vláčik. Od centra Chanie je ich vzdialenosť len 8 km, každých 15-20 minút premáva medzi letoviskami a Chaniou autobusová doprava. Blízkosť Chanie dáva dovolenkujúcim možnosť stráviť nezabudnuteľné večery v benátskom prístave, nakupovať miestne špeciality na trhu alebo módny tovar v centre starobylého mestečka. Transfer z letiska v Heraklione trvá približne 2 hodiny. Agia Marina leží pri 2-3 km dlhej piesočnatej pláži s jemným pieskom, s množstvom bufetov, plážových barov a požičovní potrieb pre vodné športy. Atraktívna je i blízkosť Aquaparku.

 Hotel Venus   Hotel VENUS ***
  priamo na pláži
  polpenzia 
  deti do 12 r.
  vybrať termín
   
 Hotel Santa Marina Beach   Hotel SANTA MARINA BEACH ****
  priamo na pláži
  polpenzia alebo all inclusive
  dieťa do 12 r. 
  vybrať termín
   
 Hotel Selini Suites   Hotel SELINI SUITES ****
  hotel pre rodiny s deťmi
  polpenzia alebo all inclusive
  dieťa do 12 r.
  vybrať termín
   
 Avra Imperial Beach   AVRA IMPERIAL BEACH RESORT *****
  priamo na pláži + bazéhový svet
  polpenzia alebo plná penzia
  dieťa do 12 r. 
  vybrať termín
   

Grecko, Kreta letecky z Košíc, deti zadarmo