NAPRIEČ TURECKOM od Istanbulu cez Ankaru po oblasť Kapadókie, Turecko, Istanbul, 18.9.2018, Polpenzia

NAPRIEČ TURECKOM od Istanbulu cez Ankaru po oblasť Kapadókie

FM
Termín:
18.9. - 24.9.2018 Zmeniť termín

Dĺžka: 7 dní
Doprava: letecky (Košice) (-)
Strava: Polpenzia
Číslo zájazdu: 61048538
860,16 € (-0 %) Nezáväzná objednávka
Popis hotela
PROGRAM ZÁJAZDU
1.deň - odlet z Košíc pravidelnou linkou do Istanbulu. Transfer do hotela 3*, ubytovanie, večera. Individuálne voľno.
2.deň - po raňajkách presun so sprievodcom na prehliadku pamiatok v Istanbule Topkapi Palác a najznámejšej mešity Hagia Sofya. Počas individuálneho voľna možnosť návštevy Veľkého Bazáru (Grand Bazaar). Večer fakultatívne možnosť nočnej prehliadky Istanbulskej časti mesta Taksim tzv. „Taxim tour.“ Návrat do hotela, večera.
3.deň - po raňajkách pokračuje prehliadka so sprievodcom. Návšteva najznámejších Istanbulských pamiatok Yerebanskej Cisterny Baziliky, Modrej mešity Sultan Ahmet a Hipodromu. Možnosť plavby „Bosphorus Tour“ cez najužší medzikontinentálny prieliv na Zemi - Bosporský prieliv, ktorý spája európsku a ázijskú časť Turecka (fakultatívne). Návrat do hotela, večera.
4.deň - po skorých raňajkách transfer autobusom do hlavného mesta Turecka - Ankara kde navštívime Atatürk múzeum. Po návšteve múzea presun do historického územia v strednej Anatólii - Kapadókie a ubytovanie v 3* hoteli. Podvečer návšteva Kaymakli nazývané aj  „podzemné mesto” - podivné kužele, kopčeky a komíny vytvorila príroda pred tisíckami rokov z popola a lávy sopiek Erciyes, Hasan a Melendiz. Komíny sa týčia aj do výšky 40 metrov, kým podzemné obydlia sa znižujú až do hĺbky ôsmich „pivničných“ podlaží. V oblasti sa nachádza až 200 takýchto miest, najznámejšie je Citadela Kaymakli, ktorá návštevníkov víta od roku 1964. Po prehliadke “podzemného mesta” návrat do hotela, večera.
5.deň - po raňajkách prehliadka oblasti Kapadókie so sprievodcom. Návšteva najnavštevovanejšej pamiatky Göreme múzea pod holým nebom, ktoré združuje viac ako 10 skalných chrámov, vrátane Tokali - jedného z najstarších v okolí. Prehliadka pokračuje návštevou Paşabağlar a údolia Derbent, kde sa Vám naskytne nádherný výhľad na skalnaté útvary. Návrat do hotela, večera. Možnosť účasti na predstavení „turecká noc” alebo výhľadový let balónom (fakultatívne).
6.deň - po raňajkách návšteva najvyššieho bodu v oblasti Kapadókie – Uçhisar zámok kde sa naskytne panoramatický výhľad na okolie. Po prehliadke možnosť nákupov tradičných výrobkov alebo kožených výrobkov, suvenírov. Návrat do hotela, večera. Možnosť účasti na kultúrnom podujatí „Dervis night“ (fakultatívne).
7.deň - po raňajkách transfer na letisko v Kayseri a odlet do Košíc pravidelnou linkou s medzipristátím v Istanbule. Prílet do Košíc.

Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a iné vyhradená. Zmena poradia dní v programe podľa aktuálnych podmienok vyhradená.
Základná cena zahŕňa
- 6x ubytovanie s polpenziou v 3*** hoteloch,
- letenky na trase Košice - Istanbul a Kayseri - Istanbul - Košice,
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 20kg do batožinového priestoru),
- česky hovoriaceho sprievodcu podľa programu,
- dopravu počas programu,
- vstupy podľa programu,
- transfery z letiska a na letisko,
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.
Základná cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy)  189 €,
- cestovné poistenie UNION,
- voliteľné fakultatívne výlety (platia sa na mieste)

Orientačné ceny fakultatívnych výletov počas poznávacieho zájazdu.
Taxim (nočná prehliadka Istanbulu) 13,- €
Bosphorus (prehliadka loďou v Istanbule) 24,- €
Capadocia night (nočná Kapadókia) 27,- €
Dervish night (kultúrne podujatie) 15,- €
Baloon in Cap (let balónom Kapadókia) 155,- €
Hamam in Cap (turecké kúpele) 26,- €

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK

NAPRIEČ TURECKOM od Istanbulu cez Ankaru po oblasť Kapadókie