ISTANBUL letecký poznávací zájazd, Turecko, Istanbul, 30.6.2017, Raňajky

ISTANBUL letecký poznávací zájazd

ISTANBUL letecký poznávací zájazd
FM
Typ
Termín:
30.6.2017 – 3.7.2017
Zmeniť termín
Dĺžka:4 dni
Doprava:letecky (Košice)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:55117111
518 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Popis hotela
PROGRAM ZÁJAZDU:

1.deň – v ranných hodinách odlet z Košíc priamou linkou do Istanbulu s leteckou spoločnosťou Turkish airlines. Po prílete do Istanbulu transfer do hotela v centre mesta. Individuálne voľno, možnosť návštevy „Veľkého bazáru“.
2.deň – raňajky v hoteli a stretnutie s miestnym česky hovoriacim sprievodcom . Nasleduje prvá časť prehliadky mesta kde navštívite miesta ako: Sulejmanova mešita, Rustem Pasha mešita, trh s koreninami, Cisterna baziliky, výlet loďou „Bosphorus tour“ – fakultatívne. Návrat do hotela a individuálne voľno.
3.deň – raňajky v hoteli a nasleduje druhá časť prehliadky mesta so sprievodcom, kde navštívite miesta ako: Obelisk , Modrá mešita, Hagia Sophia, Topkapi palác. Návrat do hotela, individuálne voľno.
4.deň – po raňajkách v hoteli, check-out z izieb, individuálne voľno. Odchod transferu z hotela na letisko . Odlet z Istanbulu priamou linkou do Košíc s leteckou spoločnosťou Turkish airlines. Prílet do Košíc v podvečerných hodinách.
Zmena programu vyhradená - minimálny počet účastníkov 15 osôb.
Cena zahŕňa
- letenka na trase Košice - Istanbul - Košice,
- 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3***,
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 20 kg do batožinového priestoru),
- miestny česky hovoriaci sprievodca podľa programu (bez vstupov),
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.
Cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy, transfer z letiska na hotel a späť) 129,- €,
- cestovné poistenie UNION,
- vstupy počas programu a prepravu miestnou dopravou

ČO MUSÍTE VIDIEŤ“ v Istanbule podľa odporúčaní svetových cestovateľských portálov?

Aya Sofya – skoro tisíc rokov bol tento chrám (postavený na oslavu najväčšieho impéria - Byzancie) najväčším krytým miestom na svete. Až do 16. storočia dominoval horizontu mesta. Vďaka mnohým prestavbám je zázrak, že budova vôbec stojí. V poslednom období prešla a rekonštrukciou.

Basilica Cisterna – najväčšia cisterna z čias Byzancie v meste (postavená v roku 532), vďaka chladu v podzemí a neobyčajnej konštrukcii patrí medzi najpopulárnejšie istanbulské turistické atrakcie.

Mešita Sultanahmet – dodnes funkčná obrovská mešita so šiestimi minaretmi a neuveriteľnou architektúrou (na vstup je potrebné byť primerane oblečený – žiadne šortky alebo odhalené ramená – tiež je potrebné vyzuť sa).

Nočná plavba po Bospore – jedna z najzaujímavejších a určite najromantickejších nočných aktivít v meste, neuveriteľný je výhľad na staré mesto, trblietajúce sa svetlá rybárskych lodí a pomaly premávajúce trajekty. Najlepší je výhľad z trajektov plaviacich sa z Karaköy.

Dolmabahçe Harem-Cariyeler – ružová budova, kedysi sídlo sultánových žien a konkubín, nie je natoľko známe ako Selamlık, ale vidieť sa rozhodne oplatí.

Most Galata – esencia Istanbulu, cez deň plný križujúcich miestnych a predajcov všetkého možného, pri západe slnka romantické miesto so škriekajúcimi čajkami a výhľadom na mešity týčiace oproti ružovej oblohe.

Grand Bazaar – srdce Istanbulu je už niekoľko storočí s viac ako 4000 obchodmi, kilometrami chodníkov, mešitami, bankami, policajnými stanicami, reštauráciami a dielňami mestom v meste. Aj keď určite patrí medzi turistické pasce, svoje obchody si tu dohadujú aj miestni.

Hippodrome – viac ako tisíc rokov slúžilo ako centrum Byzantskej, ďalších 400 ako centrum Osmanskej ríše. Výsledky pretekov konských záprahov často určovali politickú situáciu v meste, byzantský cisár mohol dokonca v nepokojoch (po pretekoch) prísť o svoj trón.

Kostol Chora – kostol, neskôr slúžiaci ako mešita, dnes je múzeom slávnych fresiek a mozaík.

Galata Tower – cylindrická stavba stojaca pri vstupe do „Nového Istanbulu“. Niekoľko storočí bola (postavená v roku 1348) najvyššou budovou Istanbulu, prežila mnoho zemetrasení a demolácií. Veža je populárna hlavne medzi domácimi, výhľad z nej je pomerne zaujímavý, nevýhodou mimoriadne vysoké vstupné.

İstanbul Archaeology Museums – zaujímavý komplex múzeí, ktorý sa určite oplatí vidieť. Tri múzeá ( archeologické, múzeum starého orientu, pavilón islamských vzorov) sú plné zbierok archeológa, umelca a (ich riaditeľa) Osmana Hamdi Beya. Neuveriteľný počet exponátov pokrýva 50. storočí anatolskej histórie, názvy exponátov sú aj v angličtine.

Çemberlitaş – jedna z najstarších a najobdivovanejších pamiatok mesta, stĺp postavený cisárom Konštantínom. na oslavu Konštantínopolu ako hlavného mesta Rímskej ríše v roku 330;

İstanbul Modern – v poslednom období došlo k boomu súčasného umenia, mnoho miestnych priemyselníkov si vybudovalo vlastné zbierky. Múzeum otvorené v roku 2005, sídliace v bývalom lodnom termináli má vznikajúcu zbierku súčasných tureckých a medzinárodných autorov. Za zmienku stoja falošné schody Richarda Wentwortha (inštalácia tureckých a západných kníh) a veľké abstraktné plátna Adnana Çokera.

Rüstem Paşa Camii – málo navštevovaná mešita, postavená v roku 1560 vo štvrti Tahtakale je klenotom vrcholnej osmanskej architektúry;

Železničná stanica Sirkeci – romantický imidž Orient Expresu a lokomotív z tohto obdobia je obsiahnutý aj v dizajne tejto železničnej stanice, postavenej ako konečná stanica európskych dráh. Stanicu postavil nemecký architekt, je perfektným príkladom islamského eklektickej architektúry z konca 19. storočia;

Taksim Square – symbolické srdce moderného Istanbulu je pomenované po kamennej vodnej nádrži na jeho západnej strane;

Tekfur Sarayi – pozostatky posledného z byzantských palácov, ktorých bol svojho času plný Istanbul;

Palác Topkapi – domov Selima Opitého (sultána, čo sa utopil vo vani, potom ako vypil priveľa šampanského), Ibrahima Bláznivého (sultána, čo sa po štyroch rokoch zavretia v neslávnych celách paláca zbláznil), alebo Roxelany, prekrásnej ale krutej družky Süleymana Vznešeného. Steny paláca postaveného v roku 1453 by vedeli rozprávať. Na prehliadku paláca sa oplatí rezervovať asi pol dňa;

Yildiz Parki - palác postavený sultánom Abdülom Hamitom II. Nadväzuje na tradíciu osmanských palácových pavilónov, zavedených už v paláci Topkapi. Posledný sultánsky palác v Istanbule;

Zeyrek Camii – kedysi prekrásny byzantský komplex, z ktorého zostala len úžasná mramorová podlaha.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK

ISTANBUL letecký poznávací zájazd