Villaggio Baia Della Rocchetta - Taliansko - Kalábria - Briatico

Villaggio Baia Della Rocchetta starstarstar

Villaggio Baia Della Rocchetta
Doprava:
-
Letisko:
-
Odjazd:
-
Strava:
-

V konečnej cene je započítaná zľava LAST MOMENT až do 37%.
1.dieťa do 12 r. na prístelke = pobyt s light all inclusive ZADARMO + zvýhodnená cena letenky od 59€


Názov zájazdu podľa organizátora: Baia Della Rocchetta Villaggio
Poloha
priamo na piesočnatej pláži s bielym pieskom v krásnej subtropickej záhrade výhľadom na záliv. Ubytovacie budovy s bazénom sú na miernom kopčeku, na pláž sa dostanete pohodlným pozvoľným chodníkom s niekoľkými, nie strmými schodmi. Komplex má výhodnú polohu medzi dvoma vyhľadávanými turistickými mestečkami Pizzo a Tropea, v oblasti Gods’Cost (Pobrežie Bohov), v lokalite Capo Vaticano. Do rušného centra mesta Briatico (2 km) sa z hotela dostanete aj peši po promenáde. Letisko Lamezzia Terme je vzdialené iba cca 40 km.
Ubytovanie
štandardné dvojlôžkové klimatizované izby v depandance hotela (vedľajšia budova) sú na prízemí, majú vlastné sociálne zariadenie, sušič na vlasy, SAT TV, telefón, menšiu chladničku, trezor a terasu, z ktorej je vstup do izby. Rodinné izby v depandance sú na 1.poschodí a majú dve lôžka vo vstupnej časti a dvojlôžko = manželskú posteľ v spálni. Sú vybavené rovnako ako izby na prízemí, majú však väčšiu plochu a namiesto terasy majú balkón so záhradným nábytkom. Izby „superior“ sú zariadené novším nábytkom a sú v hlavnej hotelovej budove. Tieto izby sú klimatizované, majú vlastné sociálne zariadenie, TV, sušič na vlasy a sú s možnosťou 1 prístelky pre dieťa alebo dospelú osobu. Všetky superior izby sú orientované na more. Detská postieľka je zadarmo, je nutné ju vyžiadať vopred – pri rezervácii.
Popis hotela
prázdninový hotelový rezort pozostáva z hlavnej budovy a z vedľajších budov - depandance rozmiestnených v záhrade s olivovníkmi a palmami a je súčasťou tzv. hotelovej „dedinky“. V hotelovom rezorte sa nachádza aj hlavná hotelová budova s recepciou, centrálna reštaurácia, TV miestnosť, vonkajší bar, vonkajší plavecký bazén s časťou pre deti (potrebná čiapka do vody), jacuzzi a park, kde sa nachádza detské ihrisko. Slnečníky a ležadlá pri bazéne a na pláži sú zadarmo. Wi-Fi pripojenie vo verejných priestoroch hotela je zadarmo.
Stravovanie
light all inclusive: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu. Na raňajky sa podáva káva v rámci bufetu, mlieko, miestne džúsy, chlieb, croassanty, koláčiky, cereálie, müsli, džem, med, plátková saláma, šunka prosciutto, jogurt, čerstvé ovocie a z teplého bufetu vajíčka, zelenina. Obed v čase od 12:30 – 14:00 hod. a večera v čase 19:45 – 21:30 hod. ponúka bohatý výber regionálnej a medzinárodnej kuchyne, šaláty, ryby, mäso, cestoviny, ovocie, koláče atď. Nápoje počas jedál: minerálna voda, víno a nealkoholické nápoje. Nápojové bary sú pri bazéne aj na pláži a ponúkajú vodu, nalievané lokálne džúsy, nealkoholické nápoje, kávu, čaj.
Šport a zábava
kanoe, gymnastika, aerobik, stolný tenis, tenis, basketbal, mini futbal, plážový volejbal., animačný večerný program pre deti aj dospelých (v taliančine). Mini klub pre deti, detské ihrisko. Možnosť fakultatívnych výletov a spoznávanie regiónu.
Názor CK
pre viacnásobné želania našich stálych klientov zaraďujeme do ponuky novinku - južné Taliansko, región Kalábria. Je to prírodne nádherný kraj, avšak nemôžeme tu čakať úroveň služieb severného Talianska. Výhodou našej ponuky je umiestnenie ubytovacích zariadení vo veľkých záhradách a na dlhých plážach, čo iste ocenia tí, ktorí majú radšej priestor a voľnosť, než husto zastavané letoviská s preplnenými plážami a multiposchodovými hotelmi. Táto dovolenka by mala byť o niečom inom – je o poznávaní pamiatok a prírody Kalábrie (Tropea, Pizzo, Capo Vaticano, Regio di Calabria, Scilla a i.), Liparských ostrovov (vrátane sopky Stromboli) alebo neďalekej Sicílie.
Komu tento hotel doporučujeme? Ak ste náročnejší, možno si zašomrete na jednoduchšie ubytovanie v depandance, ale toto určite prevýši pôžitok z nádherne kryštálového a teplého mora a príjemných pláží. V hlavnej hotelovej budove sú izby superior, je teda na Vašom rozhodnutí, či si potrebujete zabezpečiť vyšší štandard za malý príplatok. Villagio – teda turistická dedinka je vhodná pre všetky vekové kategórie, pre rodiny s deťmi (cenovo prístupné rodinné izby), starších klientov (výhodná lokalita priamo na pláži, prízemné izby v depandance) ale aj pre milovníkov talianskej kuchyne, pretože pobyty sú s light all inclusive.
Základná cena zahŕňa
- 7x ubytovanie s light all inclusive,
- letenka na trase Košice - Lamezia Terme - Košice,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- delegát,
- DPH.
Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne.
Základná cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy):
  189,00 € osoba nad 2 roky
    45,00 € dieťa do 2 rokov
- komplexné cestovné poistenie UNION A1: 2,50 € / osoba / deň
  alebo komplexné cestovné poistenie UNION A1 EXTRA: 2,90 € / osoba / deň
- pobytovú taxu: 1 € / osoba / deň (platí sa na mieste)

FAKULTATÍVNE VÝLETY


Taormina – Messina (každú stredu)
Celodenný výlet do mesta Taormina, ktoré sa nachádza vysoko na kopci a tvorí posledný vyčnievajúci bod horského hrebeňa, ktorý sa tiahne pozdĺž pobrežia od mysu Pelorus k tomuto bodu. Jeho poloha vysoko nad morom inšpirovala Kartágincov v 4. stor. pred n. l. k jeho založeniu a dnes sa vám odtiaľto naskytne nádherný výhľad na dymiaci vrchol Etny. Návšteva mesta určite poteší milovníkov antického obdobia. Možnosť navštíviť grécke divadlo alebo aj stredoveký Sicílsky palác „Corvaja Pallazo“, pevnosť Duomo, ktoré je považovaná za hlavnú katedrálu v Taormine, postavenú okolo roku 1400 na troskách malého stredovekého kostola. Orientačná cena: dospelá osoba 56,- €.

Reggio di Calabria a Scilla (každý piatok)
Región Kalábrie nazývaný aj „najkrajším kilometrom talianskeho polostrova“ je známy predovšetkým Národným múzeom Magna Grecia, kde nájdete dve slávne grécke sochy z bronzu z piateho storočia pred naším letopočtom pochádzajúce z miesta Riace. Počas voľného času môžete nakupovať pozdĺž 4 km „Corso Garibaldini, v rodnom meste Versaceho alebo si vychutnať prechádzku po promenáde s výhľadom na Sicíliu a Messinskú úžinu. Katedrála Reggio je najväčším kostolom v regióne a je zasvätený Panne Márií. Presunieme sa do Scilly, malej rybárskej dedinky nazývanej aj „kalábrijské Benátky“. Môžeme tu vidieť stredoveký hrad a malebné rybárske štvrte Chianalea, kde sú domy postavené priamo pri brehu rieky.
Orientačná cena: dospelá osoba 41,- €. (plus vstup do kostola 1,50,-€ a do múzea Magna Grecia 8,00,-€)
 
Capo Vaticano – Tropea – Pizzo (každý štvrtok)
Celodenný výlet autobusom, kde sa ako prvé zastavíme v meste Capo Vaticano odkiaľ sa nám naskytne dych vyrážajúci výhľad na pobrežie mora. Zastavíme sa na historickej farme „Delizie Vaticane di Tropea“- kde ochutnáme typické Kalábrijské produkty. Následne sa presunieme do fascinujúceho mesta na pobreží Tropea, ktoré sa nachádza priamo na skalách s malebnými kostolíkmi. Nezabudnuteľná je Santa Maria dell’ Isola Sanctuary postavená na veľkej skale v mori v prednej časti mesta. Voľný čas na obed. V popoludňajších hodinách odchod do mesta Pizzo, stredoveké mesto a rybárske centrum, známe pre výrobu špeciálnej zmrzliny s tekutou čokoládou.
Orientačná cena: dospelá osoba 39,- €. (vstupy cca 2,50,-€)

God´s coast = Pobrežie bohov (najznámejšie pláže loďkou) (každú stredu a sobotu)
Plavba loďkou po pobreží „Costa degli Dei“ s nezabudnuteľnými zážitkami z kryštálovo čistej vody pobrežia Gods´Cost. Možnosť šnorchlovania (vybavenie na palube) a plávania pri zastávke na najznámejších plážach ako: „Praia focu“, „Santa Maria dell´Isola“, „Baia di Riaci“, „Grotticelle“.
Orientačná cena: dospelá osoba 40,- €. V cene je zahrnutá voda a ovocie, transfer z/do hotela.

Stromboli (nočný)
(každý pondelok a štvrtok)
Pozorovanie západu slnka nad svetoznámou sopkou Stromboli. Cesta bude trvať ku Stromboli cca 1,5 hod. Pozorovanie stále činnej sopky, kde láva steká každých 20 min do mora. Po prehliadke sopky je možná prechádzka v dedinke a prestávka na osvieženie.
Orientačná cena: dospelá osoba 49,- €. (plus miestna daň 1,50,-€)

Aeolian Islands = liparské ostrovy (výlet loďou) (každý utorok, štvrtok a nedeľu)
Celodenný výlet loďou k očarujúcim, rozmanitým ostrovom a rôznym neobývaným ostrovčekom Lipárskych ostrovov, ktoré boli zapísané do zoznamu UNESCO v roku 2000. Ich vulkanický pôvod v nich zanechal dedičstvo v podobe pláži s čiernym pieskom, tlejúce kráteri a roztrieštené skalnaté pobrežie. Prvou zastávkou je Stromboli, mýtický oheň - prieduch sa skladá iba z 900 m vysokej sopky ktorá je jedna zo štyroch aktívnych sopiek v Taliansku. V dedinke Stromboli žije len 400 obyvateľov. Tento ostrov je bohatý na pláže s čiernym pieskom, ktoré sú ideálne na kúpanie a relaxáciu. Po návšteve Stromboli loď pristane na Lipari, ktorý je najväčší z Lipárskych ostrovov. Mesto Lipari je veľmi pekné a živé mesto s úzkymi krivolakými uličkami a starými domami. Nájdete tu dobré reštaurácie, bary a kaviarne a obchodíky so suvenírmi. K zaujímavým miestam tohto ostrova patrí opevnená akropola a prístav Marina Corta. Poslednou zastávkou prehliadky je Vulcano tiež nazývaný aj ostrov síry, kde budete mať možnosť sa váľať v bahenných kúpeľoch.
Orientačná cena: dospelá osoba 54,- €. (plus miestna daň 1,50,-€)

Žiadne recenzie pre tento hotel.

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

FERROTOUR - Baia Della Rocchetta Villaggio - Taliansko - Briatico