KALABRIA a SICILIA letecký pobytovo pútnický zájazd - Taliansko

KALABRIA a SICILIA letecký pobytovo pútnický zájazd

KALABRIA a SICILIA letecký pobytovo pútnický zájazd
Doprava:
-
Letisko:
-
Odjazd:
-
Strava:
-

Posledné 2 voľné miesta na tento nádherný zájazd.


Popis hotela
PROGRAM ZÁJAZDU s doprovodom kňazov: Anton Fabián + Rasťo Dvorový

1.deň – o 20,50 hod. odlet z Košíc na letisko Lamezzia Terme, prílet do Kalábrie vo večerných hodinách, transfer do hotela pri mori,večera, nocľah.
2.deň - raňajky, voľný deň na pláži a pobyt v hoteli 3*, alebo možnosť fakultatívnych výletov- Pobrežie Bohov (celodenný výlet loďou na najkrajšie pláže v okolí, nie je zahrnuté v cene).
3.deň - po raňajkách odchod autobusom na Sicíliu pozdĺž tzv. fialového pobrežia a Capo Vaticano. Prehliadka mesta Tropea s kostolíkom p. Márie na skalnom útese a Piedigrotta - kostolík vytesaný do skaly v zálive pri mestečku Pizzo. Zastávka v Capo Vaticano s nádhernými vyhliadkami na Tyrhenské more a Liparské ostrovy a sopka Stromboli krátka zastávka v rybárskom mestečku Scilla – nazývaná aj kalábrijské Benátky, kde bájny Odyseus čelil podmorským príšerám Skylla/Scilla a Charibda. Trajekt messinskou úžinou (iba cca 16 km), pokračovanie v ceste pozdĺž Iónskeho mora. V podvečer príchod do čarovného mestečka Taormina. Večera individuálne. Ubytovanie v 3* hoteli (raňajky v cene).
4.deň - skoré raňajky, prehliadka centra mesta Taormina a zachovalého gréckeho divadla, návšteva svätyne Madonny della Rocca na skalnatom výbežku s veľkým krížom. Presun do Syrakúz, prehliadka Neapolis – najznámejšie pozostatky starej gréckej a rímskej kultúry, fontána Artemisa, grécke divadlo, Archimedova hrobka, tzv. „Dionýzovo ucho“, chrám bohyne Atény, katakomby sv.Jána, krypta sv. Marziána a i. Krátka zastávka v katedrále v Ortigia. Návrat do hotela pri Taormine.
5.deň - raňajky, odchod do hlavného mesta Sicílie - Palerma, kde nájdete na jednom mieste skvosty arabskej, normandskej a byzantskej architektúry. Prehliadka katedrály, radnice, kláštora kapucínov s katakombami. Popoludní prehliadka blízkeho Monreale – katedrály s unikátnou mozaikovou výzdobou, nazývaný aj ôsmy div sveta.Večera individuálne, nocľah.
6.deň - raňajky, odchod z hotela, transfer do Messiny, cestou zastávka v Tindari – svätyňa Čiernej Madony z Tindari patrí k najznámejším mariánskym pútnickym miestam, pokračovanie v ceste do Messiny, prehliadka mesta, večer trajektom na pevninu do regiónu Kalábria. Neskorý príchod do hotela Villagio della Roccetta v Briatico.
7.deň - raňajky, voľný deň na pláži v hoteli 3* s polpenziou, alebo možnosť fakultatívneho výletu loďou na Liparské ostrovy – činná sopka Stromboli, ostrov Lipari s kúzelným mestečkom s úzkymi uličkami a množstvom štýlových reštaurácií. Poslednou zastávkou je ostrov Vulcano, kde je možnosť okúpať sa v liečivých sírnych, alebo prírodných teplých morských prameňoch (orientačná cen 49,– € + miestna daň 1,50 €). Večer návrat do hotela, večera.
8.deň - po raňajkách voľno, kúpanie v mori, čerpanie služieb polpenzia, v popoludňajších hodinách transfer na letisko Lamezzia Terme, prílet do Košíc v neskorých večerných hodinách.
*Zmena programu vyhradená.
Ceny platia pri minimálnom počte osôb: 25
Základná cena zahŕňa
- letenka na trase Košice – Lamezia Terme – Košice,
- 7x ubytovanie = 4x ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou, 3x ubytovanie s raňajkami (hotel 3* na Sicílii),
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) v sume 189,00 €,
- autobusová doprava počas pútnickej časti presunov v Kalábrii a na Sicílii,
- trajekt Kalábria – Sicília a späť,
- doprovod kňaza počas pútnickej časti 3. – 6.deň,
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.
Základná cena nezahŕňa
- obslužné 30,00 EUR/ osoba- platí sa v hotovosti na mieste
- večere na Sicílii (3x): 35 EUR/osoba
- komplexné cestovné poistenie UNION A1: 2,50 € / osoba / deň
  alebo komplexné cestovné poistenie UNION A1 EXTRA: 2,90 € / osoba / deň
- nepovinné fakultatívne výlety v 2. a 7.deň (viď popis zájazdu)
- pobytovú taxu: 1 € / osoba / deň (platí sa na mieste)

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

FERROTOUR - KALABRIA a SICILIA letecký pobytovo pútnický zájazd - Taliansko - Taliansko