KALÁBRIA a SICÍLIA letecký pobytovo poznávací zájazd - Taliansko

KALÁBRIA a SICÍLIA letecký pobytovo poznávací zájazd

KALÁBRIA a SICÍLIA letecký pobytovo poznávací zájazd
Doprava:
letecky
Letisko:
Košice
Odjazd:
-
Strava:
Polpenzia

V konečnej cene je započítaná FIRST MOMENT zľava -20% (11% FIRST MOMENT + 4% Ferrotour klub + 3% za 100% úhradu + 2% s poistením) do 31.03.2018.


Popis hotela
PROGRAM ZÁJAZDU:
1.deň
odlet z Košíc na letisko Lamezia Terme, prílet do Kalábrie vo večerných hodinách, transfer do hotela pri mori, večera.
2.deň
raňajky, voľný deň na pláži a pri bazéne v areáli hotela, večera.
3.deň
po raňajkách odchod autobusom na Siciliu pozdĺž tzv. fialového pobrežia, krátka zastávka v rybárskom mestečku Scilla - nazývaná aj kalábrijské Benátky, kde bájny Odyseus celil podmorským príšerám Skylla/Scilla a Charibda. Trajekt messinskou úžinou (iba cca 16 km), pokračovanie v ceste do hlavného mesta Sicílie - Palerma, kde nájdete na jednom mieste skvosty arabskej, normandskej a byzantskej architektúry. 1.čast prehliadky: katedrála, radnica, kláštor kapucínov s katakombami. Večera individuálne, nocľah v 3* hoteli.
4.deň
raňajky, pokračovanie v prehliadke Palerma – časť Monreale – katedrála s unikátnou mozaikovou výzdobou. Popoludní presun do Syrakuz, prehliadka Neapolis – najznámejšie pozostatky starej gréckej a rímskej kultúry, fontána Artemisa, grécke divadlo, Archimedova hrobka, tzv. „Dionýzovo ucho“, chrám bohyne Atény a i. , večera individuálne, nocľah v okolí Syrakúz.
5.deň
raňajky, odchod z hotela, výlet do oblasti sopky Etna – najväčšia aktívna sopka v Európe, možnosť vyviezť sa lanovkou alebo terénnymi autami až pod samotný kráter do výšky cca 3000 m (za príplatok). V podvečer návšteva mesta Taormina, ktoré je najvyhľadávanejším turistickým centrom Sicílie. Prehliadka centra mesta a zachovalého gréckeho divadla, kde sa hrali diela Sofokla, Aeschylusa a Euridipa. Ubytovanie v hoteli v okolí Taormina.
6.deň
raňajky, pokračovanie v prehliadke Taormina a transfer do Messiny, krátka prehliadka mesta. V podvečer trajektom na pevninu do regiónu Kalábria. Neskorý príchod do hotela na pláži, večera.
7.deň
raňajky, voľný deň na pláži alebo možnosť fakultatívnych výletov podľa aktuálnej ponuky a v závislosti od počasia – napr. loďou na Liparské ostrovy – činná sopka Stromboli, ostrov Lipari s kúzelným mestečkom s úzkymi uličkami a množstvom štýlových reštaurácií. Poslednou zastávkou je ostrov Vulcano, kde je možnosť okúpať sa v liečivých sírnych, alebo prírodných teplých morských prameňoch (nie je zahrnuté v cene – orientačná cena 54,- € + UNESCO taxa 5 €).
8.deň
raňajky, voľne dopoludnie na pláži, v závislosti na čase odletu možnosť absolvovať turisticky vyhľadávaný výlet Capo Vaticano- Tropea – Pizzo, najatraktívnejšie miesta s návštevou historickej farmy „Delizie Vaticane di Tropea“- kde ochutnáte typické Kalábrijské produkty. Prehliadka mesta Tropea, ktoré sa nachádza na skalách nad morom a jeho dominantou je kostolík Santa Maria dell isola a ďalšie zaujímavé historické budovy. Pizzo, je známe aj výrobou špeciálnej zmrzliny Tartuffo plnenej čokoládou. Zastávka v Capo Vaticano s nádhernými vyhliadkami na Tyrhenské more a sopku Stromboli. Večer je predbežne plánovaný odchod na letisko a odlet do Košíc.Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a iné vyhradená. Zmena poradia dní v programe podľa aktuálnych podmienok vyhradená.
Základná cena zahŕňa
- 4x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou,
- 3x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli na Sicílii,
- letenka na trase Košice - Lamezia Terme - Košice,
- autobusová doprava počas presunov,
- trajekt Kalábria - Sicília a späť,
- sprievodca podľa programu,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- DPH
Základná cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko) 189,- €,
- cestovné poistenie UNION,
- pobytovú taxu v hoteloch (platí sa na mieste),
- vstupy počas programu

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

FERROTOUR - KALÁBRIA a SICÍLIA letecký pobytovo poznávací zájazd - Taliansko - Taliansko