KALÁBRIA a SICÍLIA letecký pobytovo poznávací zájazd, Taliansko, 14.9.2018, Polpenzia

KALÁBRIA a SICÍLIA letecký pobytovo poznávací zájazd

KALÁBRIA a SICÍLIA letecký pobytovo poznávací zájazd
FM
Typ
Termín:
14.9.2018 – 21.9.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:8 dní
Doprava:letecky (Košice)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:61031771
772,20 € Konečná cena

V konečnej cene je započítaná FIRST MOMENT zľava -20% (11% FIRST MOMENT + 4% Ferrotour klub + 3% za 100% úhradu + 2% s poistením) do 31.03.2018.


Popis hotela
PROGRAM ZÁJAZDU:
1.deň
odlet z Košíc na letisko Lamezia Terme, prílet do Kalábrie vo večerných hodinách, transfer do hotela pri mori, večera.
2.deň
raňajky, voľný deň na pláži a pri bazéne v areáli hotela, večera.
3.deň
po raňajkách odchod autobusom na Siciliu pozdĺž tzv. fialového pobrežia, krátka zastávka v rybárskom mestečku Scilla - nazývaná aj kalábrijské Benátky, kde bájny Odyseus celil podmorským príšerám Skylla/Scilla a Charibda. Trajekt messinskou úžinou (iba cca 16 km), pokračovanie v ceste do hlavného mesta Sicílie - Palerma, kde nájdete na jednom mieste skvosty arabskej, normandskej a byzantskej architektúry. 1.čast prehliadky: katedrála, radnica, kláštor kapucínov s katakombami. Večera individuálne, nocľah v 3* hoteli.
4.deň
raňajky, pokračovanie v prehliadke Palerma – časť Monreale – katedrála s unikátnou mozaikovou výzdobou. Popoludní presun do Syrakuz, prehliadka Neapolis – najznámejšie pozostatky starej gréckej a rímskej kultúry, fontána Artemisa, grécke divadlo, Archimedova hrobka, tzv. „Dionýzovo ucho“, chrám bohyne Atény a i. , večera individuálne, nocľah v okolí Syrakúz.
5.deň
raňajky, odchod z hotela, výlet do oblasti sopky Etna – najväčšia aktívna sopka v Európe, možnosť vyviezť sa lanovkou alebo terénnymi autami až pod samotný kráter do výšky cca 3000 m (za príplatok). V podvečer návšteva mesta Taormina, ktoré je najvyhľadávanejším turistickým centrom Sicílie. Prehliadka centra mesta a zachovalého gréckeho divadla, kde sa hrali diela Sofokla, Aeschylusa a Euridipa. Ubytovanie v hoteli v okolí Taormina.
6.deň
raňajky, pokračovanie v prehliadke Taormina a transfer do Messiny, krátka prehliadka mesta. V podvečer trajektom na pevninu do regiónu Kalábria. Neskorý príchod do hotela na pláži, večera.
7.deň
raňajky, voľný deň na pláži alebo možnosť fakultatívnych výletov podľa aktuálnej ponuky a v závislosti od počasia – napr. loďou na Liparské ostrovy – činná sopka Stromboli, ostrov Lipari s kúzelným mestečkom s úzkymi uličkami a množstvom štýlových reštaurácií. Poslednou zastávkou je ostrov Vulcano, kde je možnosť okúpať sa v liečivých sírnych, alebo prírodných teplých morských prameňoch (nie je zahrnuté v cene – orientačná cena 54,- € + UNESCO taxa 5 €).
8.deň
raňajky, voľne dopoludnie na pláži, v závislosti na čase odletu možnosť absolvovať turisticky vyhľadávaný výlet Capo Vaticano- Tropea – Pizzo, najatraktívnejšie miesta s návštevou historickej farmy „Delizie Vaticane di Tropea“- kde ochutnáte typické Kalábrijské produkty. Prehliadka mesta Tropea, ktoré sa nachádza na skalách nad morom a jeho dominantou je kostolík Santa Maria dell isola a ďalšie zaujímavé historické budovy. Pizzo, je známe aj výrobou špeciálnej zmrzliny Tartuffo plnenej čokoládou. Zastávka v Capo Vaticano s nádhernými vyhliadkami na Tyrhenské more a sopku Stromboli. Večer je predbežne plánovaný odchod na letisko a odlet do Košíc.Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a iné vyhradená. Zmena poradia dní v programe podľa aktuálnych podmienok vyhradená.
Základná cena zahŕňa
- 4x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou,
- 3x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli na Sicílii,
- letenka na trase Košice - Lamezia Terme - Košice,
- autobusová doprava počas presunov,
- trajekt Kalábria - Sicília a späť,
- sprievodca podľa programu,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- DPH
Základná cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko) 189,- €,
- cestovné poistenie UNION,
- pobytovú taxu v hoteloch (platí sa na mieste),
- vstupy počas programu

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK

KALÁBRIA a SICÍLIA letecký pobytovo poznávací zájazd