Americkým západom na palube lietadla - Spojené štáty americké

Americkým západom na palube lietadla

Americkým západom na palube lietadla
Doprava:
letecky
Letisko:
Praha
Odjazd:
-
Strava:
Raňajky

Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň LAS VEGAS

Vitajte v Las Vegas, púštnej oáze žiarivých neónov a vzrušujúcej zábavy! Doprava do Las Vegas a transfer do hotela je individuálna starosť každého klienta (na vyžiadanie môže zabezpečiť CK ESO travel). V hoteli sa stretnete s vedúcim zájazdu, ktorý Vás zoznámi s ďalšími detailmi a organizáciou programu. Voľné popoludnie aj večer môžete stráviť individuálne prehliadkou veľkomesta hazardu a oslnivých atrakcií či návštevou niektorého z veľkolepých kasín a tu sa oddať hazardu za povzbudivého cingotu mincí hracích automatov či vzrušujúcej rotácie ruletovej guličky.

2. deň GRAND CANYON

Dnes sa vydáme k najväčšej atrakcii Arizony a možno aj celých USA - totiž k Veľkému kaňonu, obrovskej hračke prírody s dĺžkou 446, šírke 29 a hĺbke až 1,8 kilometra. Prehliadku kolosálneho útvaru zahájime letom na palube privátneho lietadla, ktoré nás prenesie na južnú hranu kaňonu. Ešte pred tým si však z vtáčej perspektívy vychutnáme rozsiahle plochy Mohavskej púšte a monumentálnej priehrady Hoover Dam, vďaka nej obrie jazero Mead a v ňom "spútanú" rieku Colorado. Po pristátí Vás už čaká samotný Grand Canyon s radom úžasných vyhliadok a príležitostí uloviť snímok, ktorý Vám budú priatelia "závidieť". Po ľahkom obede (formou pikniku) nezostáva, než povedať zbohom a vydať sa na "krídlach" späť do Las Vegas, kde na Vás čaká pozvanie na večernú recepciu so spolucestujúcimi.

3. deň LAS VEGAS – YOSEMITE

Dnešné putovanie začne krátkym ranným letom na palube súkromného lietadla do mestečka Merced a ďalej potom nedlhou jazdou autobusom do NP Yosemite. Tu nás čaká prehliadka omračujúcich prírodných scenérií, Yosemitského údolia s najvyšším vodopádom (739 m) Severnej Ameriky, žulových gigantov Half Dome a El Capitan, Tunnel View a vodopádu Bridalveil. Ubytovanie vnútri Yosemite NP.

4. deň YOSEMITE – SAN FRANCISCO

Počas cesty k Pacifiku si "odskočíme" na pohárik dobrého vína do legendárneho údolia vína Napa Valley, kde si tiež prezriete malebné mestečko Sonoma. A potom, po pár desiatkach minút na kolesách, Vás razom zasiahne omamná vôňa oceánu, rýb a soli a belostné panoráma okúzľujúceho San Franciska. Popoludní osobné voľno, teda individuálny program v meste. Nocľah v San Franciscu.

5. deň SAN FRANCISCO

Návšteva najzaujímavejších miest mesta. Uvidíme oranžovú ikonu mesta most Golden Gate Bridge, pitoresknú Čínsku štvrť, prístavnú promenádu Fisherman Wharf či prudké ulice pri Russian Hill. Vo zvyšku dňa sa môžete zviesť slávnou káblovou električkou (cabel car) či podniknúť plavbu do zátoky s výhľadmi na oba mosty a ostrov Alcatraz - legendárne väzenie v ktorom bol vedľa iných gaunerou väznený aj nepolapiteľný mafián Al Capone. Nocľah v San Franciscu.

6. deň MONTEREY – PACIFIC HIGHWAY

Okolo zátoky Monterey Bay začína to, čomu Kalifornčania hovoria "najkrajšie stretnutie zeme a mora". Husté sekvojové lesy ustupujú cyprusovým hájom a skalnaté pobrežie sa tu zvažuje do speneného oceánu. Monterey - nikde inde v Kalifornii nebol hispánsky živel tak mocný, lebo odtiaľ riadili Španieli záležitosti Kalifornie. Prehliadka mesta, ktorá inšpirovala R. L. Stevensona na napísanie Ostrova pokladov a Johna Steinbecka, ktorý do Monterey zasadil svoju slávnu novelu Na plechárni. Vydáme sa na 17 Mile Drive s letoviskami boháčov, prvotriednymi golfovými ihriskami, osamelým cyprom, ktorý vyrastá z holého skaliska v rozbúrených vlnách. Za osadou Carmel-by-the-Sea, kde robil starostu herec Clint Eastwood zmizne civilizovaný svet a namiesto neho zaútočí surová príroda Big Suru. Preslávený pobrežný pás je zhmotnením primitívnej sily oceánu, ktorý tlčie do stovky metrov vysokých rozorvaných útesov. Cesta, ktorá tu bola otvorená v roku 1937 a je vytesaná do strmých stien a kopíruje v nebezpečných serpentínach reliéf brehov, nás po niekoľkých hodinách vzrušujúce jazdy privedie k nocľahu v oblasti Central Coast.

7. deň PACIFIC SURFLINER

Dnes nás čaká najprv prehliadka okúzľujúceho mestečka San Luis Obispo a potom už pútavá cesta po koľajniciach pobrežným expresom Amtrak Pacific Surfliner. Z okien svojich business class kupé si pozriete americkú riviéru Santa Barbara, plážové mestečko Ventura, až sa z ničoho nič ocitnete v centre veľkolepého Los Angeles.

8. deň LOS ANGELES

Dnes sa vydáme na dôkladnú prehliadku "Mesta anjelov" po New Yorku druhé najväčšie mesto v USA. Ak Urobíme okolo Los Angeles kruh s priemerom 100 km, napcháme doň ďalších 80 miest, prepojíme je diaľnicami a pridáme 13 miliónov ľudí, získame pravý obrázok toho, aké Los Angeles skutočne je. Ktosi pred časom povedal, že sa Los Angeles podobá nádoru, ktorý prerastá a pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. V meste uvidíme Chodník slávy s odtlačkami rúk celebrít filmového Hollywoodu, premiérové kino Mann 's Chinese a Kodak Theater, Sunset Drive, štvrte Beverly Hills s exkluzívnym centrom Rodeo Drive, pláže Venice Beach či prímorskú Santa Monicu s kolotočom, ktorý poslúžil ako kulisa vo filme Podraz.

9. deň LOS ANGELES – LAS VEGAS

Z Los Angeles sa vydáme opäť na palube súkromného lietadla na začiatok našej cesty - teda do nevadského Las Vegas. Po prílete transfer na hotel a voľný program v meste. Nocľah v Las Vegas.

10. deň KONIEC PROGRAMU

Individuálne transfer na letisko a odlet do cieľovej destinácie, prípadne požičanie auta alebo ďalší iný program v USA, ktorý Vám radi pomôžeme zorganizovať a zabezpečiť.

ODBAVENIE BEZ ČAKANIA

V rámci zájazdu - respektíve leteckej prepravy počas jeho konania, sú vždy využívané súkromné letiskové terminály. To znamená: bleskové odbavenie, svižné bezpečnostné kontroly, žiadne fronty.

DOPRAVA

Vedľa prepravy sokromým lietadlom Beechcraft 1900D ExecLiner medzi jednotlivými miestami itinerára sú počas cesty tiež nasadené moderné autobusy a využité vlakové spojenie - a to vždy s ohľadom na optimálny režim na špecifické potreby navštíveného miesta. Beechcraft 1900D ExecLiner. Výrobca Beechcraft. Vyrobené (kusov) 695. Cena $ 4.995 (mil.). Počet miest 19.

BATOŽINA NA PALUBE LIETADLA

Každý cestujúci môže mať jednu hlavnú batožinu o max. váhe 20 kg a rozmeroch 158 x 62 cm a jednu príručnú batožinu o váhe 3 kg, ktoré musia byť počas letu uložené pod sedačkou. Vzhľadom k obmedzenému priestoru a váhovým limitom lietadla nemôže byť akceptovaná žiadna (aj sebamenšia) výnimka nad rámec povolených a vyššie uvedených limitov.

PRIVÁTNE SKUPINY

Prezentovaný zájazd možné zabezpečiť aj pre rýdzo privátne skupiny a to aj mimo uvedené termíny. V prípade záujmu kontaktujte zástupcu CK ESO travel. Organizátor programu: ATI (American Tours International Inc.)

UBYTOVANIE NA CESTE

DEŇ MIESTO HOTEL 01-02 LAS VEGAS Luxor - Pyramid Rooms 03 YOSEMITE Yosemite View Lodge - River View Room 04-05 SAN FRANCISCO Stanford Court San Francisco 06 CENTRAL COAST Cambria Pines Lodge 07-08 LOS ANGELS LA Downtown Hotel 09 LAS VEGAS Luxor - Pyramid Rooms

HOTELY PRED & PO CESTE (možné objednať zvlášť)

PRED / Luxor - Pyramid Rooms
PO / Luxor - Pyramid Rooms

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

9x ubytovanie kategórie 3* a 4* raňajky, 1x obed a 2 x večera doprava: lietadlo, autobus, vlak vstupy do národných parkov služby anglicky hovoriaceho sprievodcu

TIEŽ V CENE:

Recepcia na privítanie Privátne spoj na všetkých leteckých úsekoch Los Angeles: prehliadka Grand Canyon NP: prehliadka Yosemite NP: prehliadka San Francisco: prehliadka + plavba NAPA Valley: výlet + ochutnávka vína 17-Mile Drive a Pebble Beach v Monterey Cannery Row v Monterey Pacifický expres do Los Angeles 1x obed a 2x večera

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

leteckú dopravu do Las Vegas a späť ubytovanie pred a po skončení zájazdu fakultatívne vstupy a výlety / prepitné stravovanie iné, než uvedené vstupnú autorizáciu do USA. Žiadosť podajte na adrese: https: //esta.cbp.dhs.gov cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

FERROTOUR - Americkým západom na palube lietadla - Spojené štáty americké - Spojené štáty americké