LISABON, Sintra, Estoril, Cabo da Roca letecký poznávací zájazd, Portugalsko, Lisabon, 7.4.2017, Raňajky

LISABON, Sintra, Estoril, Cabo da Roca letecký poznávací zájazd

LISABON, Sintra, Estoril, Cabo da Roca letecký poznávací zájazd
FM
Typ
Termín:
7.4.2017 – 10.4.2017
Zmeniť termín
Dĺžka:4 dni
Doprava:letecky (Košice)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:54087267
0 € 496,20 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

V konečnej cene je započítaná zľava -20% (11% FIRST MOMENT + 4% Ferrotour klub + 3% za 100% úhradu + 2% s poistením)

Popis hotela
NAJOBĽÚBENEJŠÍ ZÁJAZD V ROKU 2016


PROGRAM ZÁJAZDU:
1.deň - odlet z Budapešti priamou linkou do Lisabonu. Po prílete Vás na letisku bude očakávať sprievodkyňa. Transfer z letiska metrom do hotela. Individuálne voľno.
2.deň - po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou, celodenný výlet do mesta Sintra (návšteva kráľovského paláca Palacio da Pena, prehliadka historického centra Sintry), zastávka na 140 m vysokom útese Cabo da Roca, pokračovanie do miest Cascais a Estoril a návrat do Lisabonu. Výlet je zahrnutý v cene zájazdu. Návrat do hotela a individuálne voľno.
3.deň - po raňajkách pokračovanie v prehliadke Lisabonu. Prehliadka centra mesta peši, resp. mestskou dopravou, poznávanie starobylých uličiek najstaršej štvrte mesta Alfami, Placa de Comercio, veža Santa Justa kam vedie železný výťah, štvrť Baixa, Rossio a iné. Popoludní pokračovanie prehliadky mesta, kde uvidíte starobylú štvrť Belém s kláštorom sv.Gerónyma, vežu Torre de Belém, maurskú pevnosť Casstello de Sao Jorge.
4.deň - po raňajkách od ubytovanie sa z hotela. Individuálne voľno, možnosť návštevy múzeí, ochutnávka gastronomických špecialít, nákupy – podľa odporúčania sprievodkyne. Poobede transfer na letisko metrom za asistencie sprievodkyne. Odlet z Lisabonu priamou linkou do Budapešti.

Zmena programu vyhradená.
Cena zahŕňa
- 3x ubytovanie s raňajkami v 3*** hoteli,
- pobytovú taxu, 
- letenku na trase Budapešť - Lisabon - Budapešť,
- 1 ks batožiny (rozmer 42x32x25 cm) na palubu v cene letenky
- transfer z letiska s miestnou slovensky hovoriacou sprievodkyňou a s okružnou prehliadkou mesta,
- celodenný výlet do okolia Lisabonu na trase Sintra - Cabo da Roca - Cascais,
- sprievodcu podľa programu,
- program (bez vstupov),
- zákonné poistenie insolventnosti,
- transfer z hotela na letisko metrom a DPH.
Cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy)  129 €,
- nepovinný transfer Košice - letisko v Budapešti - Košice 70 €, -
- komplexné cestovné poistenie UNION,
- vstupy počas programu.

„ČO MUSÍTE VIDIEŤ“ v Lisabone podľa odporúčaní svetových cestovateľských portálov?


Casa dos Bicos - nezvyčajný hrad zo 16. storočia, z jedna z mála stavieb, ktorá prežila zemetrasenie v roku 1755. Pre svoju netradičnú fasádu prezývaný aj dom šípok. Okrem špeciálnych príležitostí nie je jeho interiér verejnosti prístupný.

Gare do Oriente – slávna budova stanice navrhnutá renovovaným španielskym architektom Santiagom Calatravom pri príležitosti výstavy Expo‘98. Preslávila sa svojou ťažkou štruktúrou a konštrukciou pripomínajúcou kosti.

Igreja de São Roque – nevýrazná fasáda kostola jezuitov zo 16. storočia skrýva bohatý interiér, zložený z niekoľkých kaplniek. Najextravagantnejšou je kaplnka Jána Krstiteľa (Capela de São João Baptista). Kúpil ju výstredný portugalský kráľ Dom João V. Bola postavená v Ríme, s využitím najdrahších materiálov ako ametyst, alabaster, achát, lapis lazuli a carrarský mramor. Po vysvätení pápežom Benediktom bola kaplnka rozmontovaná a odvezená do Lisabonu.

Museu de Artes Decorativas – brilantné múzeum s výstavou nábytku, textilu, šperkov a porcelánu z 15.- 19. storočia v aristokratickom paláci z 18. storočia. @ | www.fress.pt

Museu do Design – výstavy nábytku a produktového dizajnu od 1930 do súčasnosti. Veľmi zaujímavá je zbierka prác majstrov ako Capelo, Panton, Gehry, Starck, Newson a Eames. Často tu prebiehajú aj výstavy súčasného dizajnu. @ | www.ccb.pt

Museu do Palácio Nacional da Ajuda – veľké neoklasické múzeum na mieste starého kráľovského paláca, zničeného požiarom v roku 1795. Nádherné zariadenie paláca pochádza z roku 1861, od svadby portugalského kráľa Luisa I. s talianskou princeznou.

Museu Nacional do Teatro - na to, aby ste považovali toto múzeum za pozoruhodné o portugalskej dráme nemusíte vedieť vôbec nič. Prekrásna zbierka je zložená z 300 000 kusov kostýmov, scénických modelov, kulís, plagátov, programov, pohľadníc a fotiek. @ | www. museudoteatro.imc-ip.pt

Ponte de Vasco da Gama – most dlhý 17 km, široký 30 metrov; najdlhší v Európe so stĺpmi týčiacimi sa 85 metrov nad hladinu mora. Most by mal vydržať vetry silné 250 km/ h a zemetrasenia 4,5 krát silnejšie ako kalamita z roku 1755.

Torre de Belém – jeden z pokladov štvrte Belém a pamiatka chránená UNESCO. Netradičná stavba, postavená ako pobrežný maják na ochranu mestského prístavu. Stavitelia Diogo a Francisco Arruda postavili pre kráľa Manuela I., prekrásnu budovu plnú rastlinných a morských motívov.

Santa Justa‘s Elevador
- výťah navrhnutý v štýle Gustava Eiffela spájajúci centrum mesta so štvrťou Trinidade, položenou o niekoľko metrov vyššie.

Alfama - najstaršia štvrť mesta, s krivolakými uličkami a domami stojacimi tesne vedľa seba. Počas panovania Arabov bola najdôležitejšou časťou mesta, unikátnu atmosféru si zachovala dodnes.

Cristo Rei - socha Ježiša podobná tej v Riu de Janeiro. Stojí v stometrovej výške na protiľahlom brehu rieky Tejo. Výhľad na mesto je ohromujúci.

Mosteiro dos Jerónimos - veľkolepý kláštor postavený v manuelínskom slohu, postavený na počesť zámorských plavieb Vasco da Gama, ktorý tu je pochovaný.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK

LISABON, Sintra, Estoril, Cabo da Roca letecký poznávací zájazd