VARŠAVA – city break - Poľsko

VARŠAVA – city break

VARŠAVA – city break
Doprava:
-
Letisko:
-
Odjazd:
-
Strava:
-

Názov zájazdu:: VARŠAVA eurovíkend
Poloha
VARŠAVA je hlavné (od roku 1596) a najväčšie mesto Poľska. Je taktiež hlavným mestom Mazovského vojvodstva. Mesto bolo zničené v roku 1945 vojskami Wehrmachtu a po druhej svetovej vojne bolo nanovo postavené. Varšava je známa aj vďaka viacerým medzinárodným dohodám, ktoré tu boli podpísané, ako napríklad Varšavská zmluva alebo Varšavská konvencia. Nachádza sa na rieke Visla asi 370 km od Karpát, ako aj od Baltického mora.


Nie je dôležité či svieti slnko, alebo prší. Máte kopec času na poznávanie alebo sa zastavte len na chvíľku. Varšava znamená skvelú voľbu pre každú náladu a počasie: uchvacuje výnimočnou históriou, dokáže prekvapiť pri odhaľovaní stále nových tajomstiev. Mieša zvuky, chute a emócie. Zelená, moderná metropola stvorená pre návštevu s rodinou , partnerom alebo len tak bez doprovodu. Zakúp si lístok, letenku, zbaľ si cestovný kufor a vydaj sa na cestu. Nerobte si starosti, my Vám poradíme ako využiť čas vo Varšave keď...

NAŠE TIPY „Čo robiť vo Varšave keď..“

JE KRÁSNE POČASIE?
Je toľko vecí, ktoré môžete robiť, keď je krásne počasie. Bezplatný chopinovský koncert v Kráľovských Kúpeľoch (Lazienki Królewskie) alebo prehliadka na bicykli. Piknik na Mokotovských poliach, prechádzka po bulvári na brehoch Visly a opaľovanie sa na najväčšej mestskej riečnej pláži v Európe. Vyrazte si za mesto do lona prírody do Národného parku. Pokiaľ máte radi atmosféru módnych, životom kypriacich miest, navštívte Plác Zbawiciela, mekka varšavských hipsterov, študentov a ľudí pohybujúcich sa v kultúre. Nesmiete vynechať prechádzku po Krakovskom predmestí vyžarujúcom atmosféru dávnych časov.

PRŠÍ?
Keď sa na oblohe objavia mraky, neprepadajte panike. V interaktívnych múzeách, ako sú napríklad Múzeum dejín poľských Židov POLIN, Chopinovho múzea a Národného múzea určite nezmoknete. Po ich prehliadke si odpočiniete pri nakupovaní. V exkluzívnych obchodných domov a maličkých dizajnérskych butikoch nájdete svetové značky a najlepšie produkty s visačkou Made in Poland. Všade sa pohodlne prepravíte mestskou dopravou. V prestávke medzi návštevami múzeí a nakupovaním si zájdite do niektorých zo stoviek lokálov so skvelou atmosférou. Šálka aromatickej kávy a vynikajúci tvarohový rez (sernik) Vám pomôžu zabudnúť, že vonku prší.

ZAUJÍMATE SA O HISTÓRIU?
Vo Varšave na vlastné oči uvidíte križovatku epoch a kultúr. Začnite od prehliadky najmladšieho „starého mesta“ sveta. Prejdite sa po elegantnej „Kráľovskej ceste“, kde uvidíte až tri rezidencie poľských kráľov. Navštívte bývalé židovské štvrti, mestskú štvrť Pragu, Múzeum Varšavského povstania. Na záver sa nechajte pozvať na výpravu po chodbách najvyššej a jednej z najznámejších budov v Poľsku, monumentálneho Paláca kultúry a vedy.

STE SKUTOČNÝMI OBJAVITEĽMI?
Pokiaľ sa chcete cítiť ako skutoční objavitelia, ponorte sa do neznáme Varšavy. Urobte si prehliadku neónov v Múzeu neónov, prečítajte si o dejinách mesta opísanými pouličnými nástennými maľbami. V srdci mesta môžete navštíviť štvrť s privezenými, drevenými fínskymi domami. STE ŠPORTOVÝM FANÚŠIKOM? Klubový šál a tričko, národná vlajka, trubka a vstupenka na zápas. Zbaľte si všetky nevyhnutné veci a poďte do Varšavy. Nič sa nedá porovnať s tým pocitom, keď na Národnom štadióne 60 tisíc ľudí hlasite povzbudzuje futbalistov alebo volejbalistov. VYHLADLI STE? Je až neuveriteľné, koľko sa tu prelína chutí a vôni z celého sveta. Zarezervujte si stôl v exkluzívnej reštaurácií, alebo si objednajte pirohy v mliečnom bare. Určite Vás zaujmú miestne sladkosti: tradičné rezy wuzetka, rafinovaná zygmuntówka alebo zmrzlina z čerstvého ovocia. Zájdite na raňajkový piknik (targ śniadaniowy), posaďte sa do trávi a vychutnajte si Varšavu. Nevynechajte pouličné tzv „food truck“, bary na kolieskach, ochutnajte slede alebo bigos, boršč alebo žurek, pirohy alebo plnené knedličky...

CHCETE SA BAVIŤ?
Najskôr relax v baroch na brehu rieky Visla, potom populárne miesto stretávok Plac Zbawiciela, nakoniec divoká zábava v módnych kluboch na ul.Mazowiecka. STE MILOVNÍCI DOBREJ HUDBY? Jazz v Starom Meste, koncerty hviezd svetového popu na Národnom štadióne, klubová hudba a opera, big bandy akoby z 30.rokov hrajúce k tancu a predovšetkým – Fryderyk Chopin. Nenechajte si ujsť bezplatné chopinovské koncerty v krásnych záhradách Kráľovských kúpeľov, medzinárodné súťaže pianistov a iné.


Zdroj:  Warsawtour
Ubytovanie
hotel podľa výberu 3***,4**** alebo 5***** (podľa aktuálnej dostupnosti hotelov v čase objednávky)
Stravovanie
raňajky
Cena zahŕňa
- 2x ubytovanie s raňajkami
  (v hoteloch s ľahkou dostupnosťou z letiska podľa výberu 3***,4**** alebo 5*****),
- letenka na trase Košice – Varšava – Košice,
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palube, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy),
- zákonné poistenie insolventnosti.
Cena nezahŕňa
- komplexné cestovné poistenie UNION A1: 2,50 € / osoba / deň
  alebo komplexné cestovné poistenie UNION EXTRA: 2,90 € / osoba / deň
- transport z letiska do centra mesta priame linky:
  Autobusom: cca 1.50,-€
  Vlakom: cca 2.00,-€
  Taxi: 10.00-15.00,-€
- vstupy

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

FERROTOUR - VARŠAVA eurovíkend - Poľsko - Poľsko