POBALTIE – Vilnius, Riga, Tallinn - Litva

POBALTIE – Vilnius, Riga, Tallinn

POBALTIE – Vilnius, Riga, Tallinn
Doprava:
-
Letisko:
-
Odjazd:
-
Strava:
-

 


Názov zájazdu:: POBALTIE Vilnius, Riga, Tallinn
Popis hotela
PROGRAM ZÁJAZDU:
1.deň – odlet z Košíc v skorých ranných hodinách, prílet do Varšavy, pokračovanie v lete do Vilniusu (Litva) - predpokladaný prílet o 13:00 hod. Transfer z letiska a presun do mesta Trakai, návšteva ostrovného vodného hradu. Tento jediný vodný hrad východnej Európy bol vystavaný z červených pálených tehál v 1. polovici 14. storočia na obranu proti Rádu nemeckých rytierov. V roku 1655 ho však zničili Rusi, ale Litovci ho nanovo vybudovali. Návrat do Vilniusu, pešia prehliadka mesta kostolov – barokové staré mesto, ktoré je v zozname UNESCO s pôvabnými uličkami lemovanými barokovými domčekmi a kostolmi, mestské opevnenia, Gediminasov hrad, Katedrálne námestie, Židovská časť. Večer príchod do hotela, ubytovanie v 3* hoteli. Večera individuálne alebo v hoteli za príplatok.
2.deň – raňajky, odchod do Rigy, cestou zastávka na Hore krížov neďaleko mesta Šiauliai. Prvé kríže na tomto pahorku vztýčili na pamiatku obetí poľského povstania v r. 1831, ktoré tam pochovali. Dnes sú na tomto mieste tisíce krížov rôznych vyhotovení. Presun do Rundale, návšteva paláca a záhrad (vstupné zahrnuté v cene), pokračovanie v ceste do hlavného mesta Lotyšska – Rigy. Večer príchod do hotela, ubytovanie v 3* hoteli. Večera individuálne alebo v hoteli za príplatok.
3.deň – raňajky, pešia prehliadka centra Rigy, ktorá architektúrou pripomína Viedeň či Petrohrad. Mesto je zapísané v UNESCO pamiatkach a pýši sa námestíčkami. Predstavuje bludisko vydláždených uličiek, gotický Rižský dóm s jedinečným organom, ktorý je najväčším chrámom v Pobaltí, chrám sv. Petra, historické domy Troch bratov, Mačací dom, Švédska brána, pamätník Slobody. Individuálne voľno na obed. Popoludní pokračovanie v prehliadke – tržnica a štvrť „Art noveau“. Večer návrat do hotela, ubytovanie v 3* hoteli. Večera individuálne alebo v hoteli za príplatok.
4.deň – skoré raňajky, odchod autobusom do Sigulda, návšteva stredovekého hradu Turaida (vstupné zahrnuté v cene) v národnom parku Gauja. Popoludní príchod do Tallinu (Estónsko), pešia prehliadka historického centra mesta zapísaného medzi UNESCO pamiatkami, mestské opevnenia, Stará tržnica, Latinská štvrť, Dominikánsky kláštor, Pasáž sv. Kataríny, Radničné námestie s radnicou, ktorú navštívil aj Dalajláma, najstaršia lekáreň otvorená už v roku 142, hradné návršie Toompe, kde sídli estónsky parlament a pravoslávnu katedrálu Alexandra Nevského, Palácový komplex Kadriorg, bývalý palác ruského cára Petra Veľkého. Nájdete tu aj múzeum marcipánu, ktorý tu namiešal miestny lekárnik. Večer príchod do hotela, ubytovanie v 3* hoteli. Večera individuálne alebo v hoteli za príplatok.
5.deň - Raňajky, individuálne voľno, alebo fakultatívny výlet Fínsko – Helsinky. Presun trajektom (cca 2,5 hod.) cez fínsky záliv do mesta Helsinky. Spoločne si pozrieme okolie prístavu s budovami parlamentu, pravoslávnu Uspenskú kratedrálu, Prezidetský palác, radnicu, operu a tiež navštívime tržnicu. Návrat trajektom do Tallinu, nocľah. Večera individuálne, alebo v hoteli za príplatok.
6.deň - raňajky, check-out z hotelových izieb, pokračovanie v individuálnej prehliadke mesta Tallin. Transfer na letisko v neskorých popoludňajších hodinách, odlet, prestup vo Varšave, prílet do Košíc v neskorých večerných hodinách.

Zmena programu vyhradená.
Cena zahŕňa
- 5x ubytovanie s raňajkami v*** hoteloch,
- pobytová taxa,
- letenka na trase Košice – Varšava – Vilnius a späť Tallinn - Varšava - Košice,
- 2 ks batožiny (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
- miestny slovensky/česky hovoriaci sprievodca podľa programu (bez vstupov),
- zákonné poistenie insolventnosti,
- autobusový transfer podľa programu a DPH.
Cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy)  159,- €,
- cestovné poistenie UNION,
- príplatok za jednoposteľovú štandardnú izbu 145,- €,
- príplatok za večere formou bufetu 90,- €
- vstupy počas programu
- Fakultatívne príplatky (platia sa na mieste):
  98,- €Fínsko - Helsinky tour (trajekt, autobusová prehliadka mesta so sprievodkyňou)
    5,- € - vstupné do Temppeliaukio - kostol v skale  

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

FERROTOUR - POBALTIE Vilnius, Riga, Tallinn - Litva - Litva