To najlepšie z Kanady, Kanada, 2.9.2018, Bez stravy

To najlepšie z Kanady

LM
Termín:
Načítavam ... 2.9. - 19.9.2018 Zmeniť termín

Dĺžka: 18 dní / 16 nocí
Doprava: letecky (Praha) (-)
Strava: Bez stravy
Číslo zájazdu: 59825655
4 008 € (-6 %) Nezáväzná objednávka
Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy (Viedne) do Toronta. Po prílete nasleduje transfer do hotela na trase. Ubytovanie, voľný program, nocľah.

2. deň NIAGARA FALLS

Prehliadka Niagarských vodopádov - prírodného divu, ktorý si prezrieme aj z vyhliadkovej veže Skylon Tower (fakultatívne). Na palube lode Maid of the Mist sa vydáme do tesnej blízkosti 55 m vysokej vodnej steny. Cestou do Toronta zastávka na ochutnávke vína. Nocľah v Toronte.

3. deň TORONTO

Prehliadka mesta, vrátane návštevy štíhlej veže CN Tower a vyhliadkovej galérie s výhľadom na mesto a jazero Ontario. Táto 553 metrov vysoká veža bola donedávna najvyššou stavbou sveta.

4. deň TORONTO – OTTAWA

Prejazd do Ottawy. Cestu si spestríme plavbou v prekrásnej oblasti "tisícich ostrovov". Po príchode do Ottawy orientačná prehliadka mesta. Ubytovanie, voľný program. Nocľah v Ottawe.

5. deň OTTAWA – QUÉBEC CITY

Prehliadka hlavného mesta Kanady Ottawy a jeho najatraktívnejších miest ako Rideau Canal, budovy parlamentu Parliament Hill, Byward a množstva ďalších pamätihodností. Popoludní prejazd do Québec City, ubytovanie, nocľah.

6. deň QUÉBEC CITY

Prehliadka mesta, ktoré je právom považované za kolísku francúzskeho osídlenia a kolonizácie Kanady. Uvidíme budovu parlamentu, historickú štvrť Upper Town, Chateau Frontenac a ďalšie pôvaby tohto okúzľujúceho mesta. V oblasti ostrova Orleans navštívime vodopády Montmorency. Popoludní individuálny program v meste. Ubytovanie, nocľah.

7. deň QUÉBEC CITY – MONTREAL

Ráno odchod pozdĺž rieky svätého Vavrinca do Montrealu, najväčšieho mesta francúzsky hovoriacej provincie Québec. V Montreale podnikneme okružnú jazdu, pri ktorej si prezrieme moderné finančné centrum s mrakodrapmi, prístavné oblasti, staré mesto, baziliku Notre Dame, či Mount Royal - ktorému mesto vďačí za svoje meno. Nocľah v Montreale.

8. deň MONTREAL - CALGARY

Odlet do Calgary, transfer do hotela, ubytovanie, voľný program, nocľah.

9. deň CALGARY - BANFF

Dopoludnia prehliadka mesta. Potom prejazd do mestečka Banff s možnosťou výletu lanovkou na Sulfur Mt., kúpanie v termálnych prameňoch (oboje fakultatívne), prípadne čerpanie inej aktivity. Peší výlet s vyhliadkami nad údolím rieky Bow. Tiež navštívime miesto, kde sa zrodil kanadský systém národných parkov. Nocľah v Banff.

10. deň NP YOHO

Návšteva Národného parku Yoho. V rezervácii navštívime Smaragdové jazierko, vodopády Takakkaw, či špirálové tunely pod Priesmykom kopajúceho koňa. Popoludní návrat späť do Banff, nocľah.

11. deň NP BANFF - LAKE LOUISE

Putovanie Národným parkom Banff. Obzvlášť nezabudnuteľná je vyhliadka na atramentovo modrú hladinu jazera Lake Peyto. Takisto navštívime prekrásne jazerá Louise a Moraine. Príjazd do oblasti Saskatchewan River Crossing. Možnosť pešieho výletu k vyhliadke na rieku Saskatchewan, ubytovanie, nocľah.

12. deň NP JASPER - ATHABASKA

Dnes možnosť jazdy špeciálnym vozidlom na ľadovec Athabaska, jedno zo šiestich najväčších ramien oveľa väčšieho ľadovca Columbia Icefield (fakultatívne). Potom cesta Národným parkom Jasper pozdĺž rieky Athabaska a Sunwapta po prekrásnej vysokohorskej ceste so zastávkami pri vodopádoch. Príchod do mestečka Jasper, nocľah.

13. deň NP JASPER - MALIGNE LAKE

Návšteva jazera Pyramid Lake a jazerá Maligne s možnosťou výpravnej plavby (fakultatívne). Popoludní sa vydáme lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler s nádhernými výhľadmi na horské štíty Skalistých hôr (fakultatívne). Večer voľný program, nocľah v meste.

14. deň ROCKIES - CLEARWATER

Návšteva rezervácie Mt. Robson s vyhliadkami na najvyššiu horu kanadských Skalistých hôr (Rockies). Podnikneme peší výlet k vodopádom Rearguard. Prejazd do mestečka Clearwater, nocľah.

15. deň HOPE - VANCOUVER

Cestou do Vancouveru zastávka v mestečku Hope s artefaktmi z obdobia zlatej horúčky, a kedysi tiež významné centrum výnosného obchodu s kožušinami. Zalesnené oblasti povodia rieky Frase poslúžili ako kulisa k natočeniu akčného trháku Rambo. Príchod do Vancouveru, voľný program. Nocľah v meste.

16. deň VANCOUVER

Prehliadka mesta, ktoré rad prieskumov hodnotí ako jedno z najkrajších na svete. Uvidíme štvrť Gastown s parnými hodinami, pitoresknú čínsku štvrť, elegantnú prístavnú časť, či mestský park Stanley, ktorý rozhodne nezaprie britský pôvod. Večer voľný program v meste. Nocľah vo Vancouveri.

17. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Dopoludnia voľno v centre mesta. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

18. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: trasa zájazdu je spoločná so zájazdom EXO 552 na východe a EXO 523 na západe Kanady.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 16 x ubytovanie kategórie 3* doprava autobusmi vstupy do národných parkov služby českého sprievodcu

NAVYŠE V CENE:

plavba loďou do tesnej blízko Niagarských vodopádov ochutnávka vína na vinici v oblasti Niagara Falls plavba loďou v oblasti Tisícich ostrovov vstup na vyhliadkovú vežu CN Tower v Toronte

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR fakultatívne vstupy a výlety stravovanie a prepitné cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň vízum do Kanady (vieme o ňu požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)

Quebéc City: GIBRALTAR Kanady
Qubec City je miesto výnimočné. Ide o jedno z najstarších miest v Severnej Ameriky (1608). Zakladateľ Samuel de Champlain síce založil osadu dole pri rieke sv. Vavrinca, čoskoro však bol osídlený Diamantový mys – skalnatá ostroha týčiaca sa cez 90 metrov nad riekou. Rieka sv. Vavrinca bola jediným prístupom do Kanady a dala sa zhora dobre kontrolovať. Kto bol pánom Québecu, bol pánom Kanady. Zatiaľ čo dole vyrástlo mesto obchodníkov – horné sa stalo sídlom vojakov, duchovných a administratívy. Britovia vedeli o význame "kanadského Gibraltáru" a snažili sa ho opakovane dobyť. To sa podarilo v roku 1759. Bez železnice začal v polovici 19. storočia Québec upadať. To však znamenalo i jeho záchranu pre súčasnosť. Quebec je jediným mestom v Severnej Amerike, ktoré je obohnané hradbami. Dolné aj horné mesto tvorí komplex kamenných domov príznačných skôr pre Európu. Nájdeme tu malé reštaurácie s prevažne franko–kanadskou kuchyňou. Od roku 1985 je starý Quebec na zozname UNESCO.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK

To najlepšie z Kanady