Od divokého Pacifiku do Rockies - Kanada

Od divokého Pacifiku do Rockies

Od divokého Pacifiku do Rockies
Doprava:
letecky
Letisko:
Praha
Odjazd:
-
Strava:
Bez stravy

Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy (Viedne) do Vancouveru. Transfer do Victorie. Voľný program, nocľah.

2. deň VANCOUVER - VICTORIA

Ráno fakultatívne plavba za veľrybami a dravými kosatkami. Potom prehliadka Victorie, prístavu a majáku Fisgard Light z roku 1860. Nocľah vo Victorii.

3. deň NP PACIFIC RIM

Odchod do dažďových pralesov NP Pacific Rim. Cestou návšteva Duncanu, mestá totémov a domova kmeňa Cowichan. Nájdeme tu dva svetové unikáty: najširší totém a s 36 m aj najväčšiu hokejku sveta. Príjazd do Pacific Rim. V rezervácii divokej prírody zastaneme na dramatickom pobreží Pacifiku. Popri stotisícoch vtákov tu možno uvidíme aj tiahnúce veľryby. Nocľah v osade Ucluelet.

4. deň NP PACIFIC RIM

Celodenný program v NP Pacific Rim s množstvom peších aktivít a prehliadok, nocľah.

5. deň PLAVBA – WHISTLER

Plavba cez úžinu Straight of Georgia. Nezabudnuteľné dojmy z divokej prírodnej scenérie môže umocniť stretnutie s vládcami oceánu - dravými kosatkami, či veľrybami. Cesta vnútrozemím nás privedie do čarovného Whistleru s nesmierne pútavým okolím. Toto horské stredisko hostilo lyžiarske disciplíny zimných olympijských hier v roku 2010. Nocľah vo Whistler.

6. deň WHISTLER - ROCKIES

Dokončenie prehliadky a možnosť si vychutnať pohľad do údolia z vtáčej perspektívy počas jazdy lanovkou Peak 2 (fakultatívne). Lanovka spájajúca vrcholy Whistler a Blackcomb drží dva svetové primáty: najdlhší úsek (3 km), v ktorom visia laná bez podpory a kabíny, ktoré sa v najvyššom bode vznášajú 436 m nad zemou. Prejazd do blízkosti Skalistých hôr, nocľah v Clearwater.

7. deň MOUNT ROBSON - JASPER

Návšteva rezervácie Mt. Robson s výhľadom na najvyššiu horu kanadských Rockies. Príchod do Národného parku Jasper, popoludní výprava k jazeru Maligne s možnosťou výpravnej plavby (fakultatívne). Nocľah v Jaspere.

8. deň NP JASPER - ATHABASCA

Cesta NP Jasper popri rieke Athabaska a Sunwapta po prekrásnej vysokohorskej ceste so zastávkami pri vodopádoch. Možnosť jazdy špeciálnym vozidlom na ľadovec Athabaska, jedno zo šiestich najväčších ramien oveľa väčšieho ľadovca Columbia Icefield. Athabaska je najviac navštevovaným ľadovcom Kanady. Prejazd do NP Banff, nocľah v Banff/Canmore.

9. deň NP BANFF - LAKE LOUISE

Putovanie Národným parkom Banff. Obzvlášť nezabudnuteľná je vyhliadka na atramentovo modrú hladinu jazera Peyto. Tiež navštívime jazerá Louise a Moraine. Príchod do Banffu s možnosťou výletu lanovkou na Sulfur Mt., alebo kúpanie v termálnych prameňoch (fakultatívne). Nocľah v Banffe.

10. deň NP YOHO - NP GLACIER

Návšteva prírodných krás NP Yoho. Uvidíme napríklad Smaragdové jazierko, vodopády Takakkaw, a tiež staviteľskú lahôdku tzv. Špirálové tunely pod Priesmykom kopajúceho koňa. Prejazd do NP Glacier a zastávka v priesmyku Rogers s možnosťou vychádzky medzi obrie cédre a jedlovce. Nocľah v Revelstoke.

11. deň NP MOUNT REVELSTOKE

Ráno fakultatívne jazda do NP Mount Revelstoke (nedá sa garantovať kvôli dopravným reštrikciám). Potom prejazd do Vancouveru. Cesta nás povedie pohorím Monnashee a cez priesmyk Eagle Pass. Po príchode do Vancouveru ubytovanie, voľný program. Nocľah vo Vancouveri.

12. deň VANCOUVER

Prehliadka mesta, ktoré rad opakovaných prieskumov hodnotí ako najkrajšie na svete. Vo Vancouveri uvidíme štvrť Gastown s parnými hodinami, čínsku štvrť, príjemnú prístavnú časť, či mestský park Stanley, ktorý eleganciou a strihom trávnikov rozhodne nezaprie svoj britský pôvod. Nocľah vo Vancouveri.

13. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Voľný program, transfer na letisko a odlet do Prahy (viedne).

14. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZAJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 12x ubytovanie kategórie 3* doprava autami alebo mikrobusmi (prípadne SUV; len pre 6 osôb + sprievodca) trajekty na trase vstupy do národných parkov služby českého sprievodcu

CENA ZAJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 449,- EUR fakultatívne vstupy a výlety stravovanie a prepitné cestovné poistenie 3,30 EUR/osoba/deň vízum do Kanady - alebo eTA autorizáciu (vieme o ňu požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

FERROTOUR - Od divokého Pacifiku do Rockies - Kanada - Kanada