Národné parky západnej Kanady, Kanada, 20.6.2018, Bez stravy

Národné parky západnej Kanady

Termín:
20.6. - 30.6.2018 Zmeniť termín

Dĺžka: 11 dní / 9 nocí
Doprava: letecky (Praha) (-)
Strava: Bez stravy
Číslo zájazdu: 59825658
2 898 € (-0 %) Nezáväzná objednávka

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy do Calgary. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, voľný program v meste. Nocľah v Calgary.

2. deň CALGARY – BANFF

Dopoludnia prehliadka mesta. Potom prejazd do mestečka Banff s možnosťou výletu lanovkou na Sulfur Mt., kúpanie v termálnych prameňoch (oboje fakultatívne), prípadne čerpanie inej aktivity. Peší výlet s vyhliadkami nad údolím rieky Bow. Tiež navštívime miesto, kde sa zrodil kanadský systém národných parkov. Nocľah v Banff.

3. deň NP YOHO

Návšteva Národného parku Yoho. V rezervácii navštívime Smaragdové jazierko, vodopády Takakkaw či špirálové tunely pod Priesmykom kopajúceho koňa. Popoludní návrat späť do Banff, nocľah.

4. deň NP BANFF – LAKE LOUISE

Putovanie Národným parkom Banff. Obzvlášť nezabudnuteľná je vyhliadka na atramentovo modrú hladinu jazera Lake Peyto. Takisto navštívime prekrásne jazerá Louise a Moraine. Príchod do oblasti Saskatchewan River Crossing. Možnosť pešieho výletu k vyhliadke na rieku Saskatchewan, ubytovanie, nocľah.

5. deň NP JASPER – ATHABASKA

Možnosť jazdy špeciálnym vozidlom na ľadovec Athabaska, jedno zo šiestich najväčších ramien oveľa väčšieho ľadovca Columbia Icefield. Athabaska je najviac navštevovaným ľadovcom Kanady. Potom cesta Národným parkom Jasper pozdĺž rieky Athabaska a Sunwapta po prekrásnej vysokohorskej ceste so zastávkami pri vodopádoch. Príchod do mestečka Jasper, nocľah.

6. deň NP JASPER – MALIGNE LAKE

Návšteva jazera Pyramid Lake a jazerá Maligne s možnosťou výpravnej plavby (fakult.). Popoludní sa vydáme lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler s nádhernými výhľadmi na horské štíty Skalistých hôr (fakult.). Večer voľný program, nocľah v meste.

7. deň ROCKIES – CLEARWATER

Príchod a návšteva rezervácie Mt. Robson s vyhliadkami na najvyššiu horu kanadských Skalistých hôr - Rockies. Podnikneme peší výlet k vodopádom Rearguard. Potom prejazd do mestečka Clearwater, nocľah.

8. deň HOPE - VANCOUVER

Cestou do Vancouveru urobíme zastávku v mestečku Hope s artefaktmi pripomínajúcimi obdobie zlatej horúčky a kedysi tiež významné centrum výnosného obchodu s kožušinami. Zalesnenej oblasti povodia rieky Fras poslúžili ako kulisa k natočeniu akčného trháku Rambo. Príchod do Vancouveru, voľný program. Nocľah v meste.

9. deň VANCOUVER

Prehliadka mesta, ktoré mnoho opakovaných prieskumov verejnej mienky hodnotí ako jedno z najkrajších na svete. Vo Vancouveri uvidíme štvrť Gastown s parnými hodinami, pitoresknú čínsku štvrť, elegantnú prístavnú časť či mestský park Stanley, ktorý svojím strihom rozhodne nezaprie britský pôvod. Večer voľný program v meste. Nocľah vo Vancouveri.

10. deň ODLET DO PRAHY(VIEDNE)

Dopoludnia voľný program v centre Vancouveru (možnosť posledných nákupov). Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy.

11. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Prílet do Prahy, koniec programu.

Poznámka: trasa zájazdu je spoločná so zájazdom EXO 530 na západe Kanady.

CENA ZAJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 9x ubytovanie kategórie 3 * doprava autobusmi alebo mikrobusmi vstupy do národných parkov služby českého sprievodcu

CENA ZAJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 449, - EUR fakultatívne vstupy a výlety stravovanie a prepitné poistenie ECP 3,30 EUR/os./deň vízum do Kanady

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK

Národné parky západnej Kanady