Kanada panoramatickým vlakem - Kanada

Kanada panoramatickým vlakem

Kanada panoramatickým vlakem
Doprava:
letecky
Letisko:
Praha
Odjazd:
-
Strava:
Podľa programu

Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA – VANCOUVER

Odlet z Prahy do Vancouveru. Po prílete transfer do hotela, odpočinok.

2. deň VANCOUVER

Po raňajkách absolvujeme prehliadku mesta, kde navštívime historickú časť mesta s parnými hodinami, či historickú Nálevna U tlučhuby Jacka, ďalej potom centrum v oblasti Grandville Mall, uvidíme aj kongresové centrum Canada Place, Gastown, vyjdeme na miestnu vyhliadkovú vežu. Trajektom prejdeme na druhú stranu zálivu a lanovkou sa vydáme pod vrchol Grouse Mountain. Nevynecháme ani mestský park so zaujímavou vonkajšia expozíciou totemov. Nocľah v hoteli.

3. deň VLAK ROCKY MOUNTAINER / VANCOUVER - KAMLOOPS

Súpravou vlaku Rocky Mountaineer prídeme do Kamloops, miesta, ktoré bolo v historických dobách jednou z najvýznamnejších základní Hudson Bay Company. V jeho susedstve leží indiánska rezervácia, na teritóriu mesta sú doteraz známky kedysi slávnej histórie. Nachádza sa tu Fort Kamloops, stará súdna budova či historický parný vlak č. 2141 múzeum, ktorého expozícia sa zaoberá tunajšou komunitou indiánov. Pozdĺž Thomsonovej rieky vedie zaujímavá scénická promenáda. Nocľah v hoteli.

4. deň VLAK ROCKY MOUNTAINER / KAMLOOPS - BANFF

Pokračujeme súpravou Rocky Mountainer, ktorá tu prekonáva prvý hradbu hôr cez drsný Kickinghorse pass a nádherou Skalistých hôr prídeme do mesta Banff, významného turistického i športového strediska, východiska do najvýznamnejších parkov v kanadskej časti Skalistých hôr. Ubytovanie v hoteli. Prechádzka mestom, ktoré je síce chudobné na historické pamiatky, ale má nezabudnuteľnú atmosféru tak trochu s nádychom blahých čias západu. Za úvahu stojí aj návšteva tunajšieho kúpeľného centra. Nocľah v hoteli.

5. deň BANFF

Voľný deň v Banff.

6. deň BANFF - JASPER

Po raňajkách odchod autobusom k vodopádom Bow Falls, ďalej vyjdeme lanovkou "Gondola" na Sulphur Mountain, odkiaľ sa otvárajú nádherné pohľady na široké okolie. Pokračujeme so zastávkou pri Lake Louise a ďalej pokračujeme po Icefield Parkway, ktorá vedie nádhernou krajinou Národného parku Banff a Jasper. Zastavíme sa u ľadovca Colubia Icefield na ktorý sa zájdeme pozrieť zvláštnym vozidlom. V podvečer prídeme do mesta Jasper. Nocľah v hoteli.

7. deň NP JASPER - MALIGNE LAKE

Návšteva jazera Pyramid Lake a jazerá Maligne s možnosťou výpravnej plavby (fakult.). Popoludní sa vydáme lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler s nádhernými výhľadmi na horské štíty Skalistých hôr (fakult.). Večer voľný program, nocľah v meste.

8. deň VLAK ROCKY MOUNTAINER / JASPER - QUESNEL

Po raňajkách opäť nastupujeme do súpravy Rocky Mountainer a vyrazíme na sever. Cesta drsnú horskou krajinou nás dovedie až do Quesnel, miesta, ktoré zažilo slávnu zlatú horúčku v roku 1860, ležalo na Cariboo Trail. Dodnes túto históriu pripomínajú napríklad budovy Hudson Bay Compasny, stará pošta z roku 1867, Cornisch Wheel či noblesné Bohanon House. Nocľah v hoteli.

9. deň WHISTLER

Po raňajkách pokračujeme súpravou Rocky Mountaineer ďalej horskou krajinou až do svetoznámeho športového strediska Whistler. Nocľah v hoteli.

10. deň WHISTLER - VANCOUVER

Po návšteve Whistleri nás dnes čaká už len dojazd súpravou Rocky Mountainer viacmenej po pobreží do Vancouveru.

11. deň ODLET Z VANCOUVERU

12. deň PRÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckú dopravu a letiskové poplatky 10 x ubytovanie v hoteloch 4* 10 x raňajky 4 x obed nápoje vrátane alkoholických po dobu jazdy súpravou Rocky Mountaineer jazda panoramatickými vozńami súpravy Rocky Mountaneer (Silver Leaf) českého sprievodcu

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultatívne vstupy a výlety stravovanie mimo uvedené cestovné poisteniE ECP 3,30 EUR/osoba/deň proeitné

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

FERROTOUR - Kanada panoramatickým vlakem - Kanada - Kanada