SEDEM DIVOV ISLANDU letecký poznávací zájazd, Island, 26.7.2018, Polpenzia

SEDEM DIVOV ISLANDU letecký poznávací zájazd

LM
Termín:
26.7. - 31.7.2018 Zmeniť termín

Dĺžka: 6 dní
Doprava: letecky (Košice) (-)
Strava: Polpenzia
Číslo zájazdu: 59839266
1 434 € (-0 %) Nezáväzná objednávka
Popis hotela
PROGRAM ZÁJAZDU:
1.deň - odlet pravidelnou linkou z Košíc do Keflavíku (Island) s medzipristátím v Prahe. Prílet v nočných hodinách, transfer do hotela, nocľah.
2.deň - po raňajkách začína cesta po južnom pobreží. Už z diaľky je možné vzhliadnuť vrchol sopky Hekla, kde uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskád vodopádov na rieke Skógá v blízkosti monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík vystúpime na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Na spiatočnej ceste sa zastavíme pri ľadovci Sólheimajökull a pod sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme popri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. Počas cesty je možné vidieť ďalší vodopád Gljúfrafoss. Návrat do hotela, večera a nocľah.
3.deň - po raňajkách sa vydáme do islandského vnútrozemia, do turisticky atraktívnej geotermálnej oblasti Landmannalaugar. Táto oblasť je charakteristická rozprávkovou farebnosťou uprostred divokých hôr. Vďaka svojej sviežej farebnosti sa táto oblasť nazýva aj „dúhová oblasť“. Z turistického strediska, ktoré leží v srdci oblasti na okraji lávového poľa sa návštevníkom ponúka pestrá paleta peších výletov. Miestnym unikátom, ktorý každoročne priťahuje turistov je možnosť kúpeľa a dobitia energie v prírodnej lagúne s termálnou vodou, ktorá vzniká sútokom horúcej a chladnejšej riečky. V prípade nezjazdnosti diaľnice alebo zlého počasia navštívime miesto podobné Landmannalaugaru podobne farebnú geotermálnu oblasť pri mestečku Hveragerði. Je tu možnosť kúpania v teplej rieke. Návrat ho hotela, večera a nocľah.
4.deň - po raňajkách v hoteli nás v tento deň čaká vrchol islandského putovania tzv. zlatý trojuholník. Najprv navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom prejdeme do oblasti Geysiru s atraktívnym gejzírom Strokkur, kde každých 5 min vystrekuje vriaca voda až do výšky 20 m. Uvidíme aj impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvíta, kde voda padá vo dvoch stupňoch do hĺbky 32 m. Popoludní zastávka v národnom parku Þingvellir (UNESCO). V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosferická doska a v 10.storočí tu bol založený najstarší parlament sveta - Alþing. Pri ceste naspať prejdeme okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir. Návrat do hotela, večera a nocľah.
5.deň - po raňajkách v hoteli možnosť fakultatívneho výletu (nie je zahnuté v cene) plavba za pozorovaním veľrýb alebo návšteva expozície vulkanológie alebo architektonického skvostu Reykjavíku – kultúrny dom Harþa. Popoludní je na programe krátka spoločná prehliadka hlavného mesta Islandu Reykjavík kde uvidíme parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Dovolenka na Islande sa ukončí večerným kúpaním v unikátnych termálnych kúpeľoch Modrá laguna (vstup za poplatok, nutné objednať pri kúpe zájazdu v sume 75,-€/os) alebo v miestnom bazéne s termálnymi sedacími bazénmi (cena cca 6,-€/os, platba na mieste). Transfer na letisko. Odlet pravidelnou linkou z Keflavíku do Košíc s medzipristátím v Prahe.
6.deň - plánovaný prílet do Košíc v popoludňajších hodinách.

Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená. Zmena poradia dní v programe podľa aktuálnych podmienok na Islande vyhradená.
Základná cena zahŕňa
- 4x ubytovanie v hoteli typu komfort (dvojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením),
- 4x raňajky, 
- 3x dvojchodovú večeru
- letenku na trase Košice - Praha - Keflavík - Praha - Košice,
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
- transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko,
- autobusovú dopravu počas programu na Islande,
- slovensky resp. česky hovoriaceho sprievodcu podľa programu,
- 1x kúpanie vo vyhrievanom vonkajšom bazéne,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- program (bez vstupov) a DPH.
Základná cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy)  195,- €,
-  cestovné poistenie UNION,
- vstupy počas programu cca 12 000,- ISK (cca 90,- €) vrátane veľrybieho safari
- vstup do Modrej lagúny (vrátane uteráku a 1 nápoja): 75,- € / osoba - nutné objednať vopred

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK

SEDEM DIVOV ISLANDU letecký poznávací zájazd