AMSTERDAM letecký poznávací zájazd, Holandsko, 4.5.2018, Raňajky

AMSTERDAM letecký poznávací zájazd

FM
Termín:
4.5. - 7.5.2018 Zmeniť termín

Dĺžka: 4 dní / 3 noci
Doprava: letecky (Košice) (-)
Strava: Raňajky
Číslo zájazdu: 59907332
568,20 € (-0 %) Nezáväzná objednávka

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

 

Popis hotela
PROGRAM ZÁJAZDU:
1.deň - v ranných hodinách odlet z Košíc pravidelnou linkou do Amsterdamu s medzipristátím vo Varšave. Po prílete do Amsterdamu Vás v príletovej hale bude očakávať sprievodca. Presun verejnou dopravou z letiska do hotela a uloženie si batožiny. Nasleduje presun z hotela do centra mesta verejnou dopravou. Prehliadka symbolov mesta Amsterdam – kostol St.Nicolaus, Nieuwmarkt – trh so starožitnosťami, grachty – vodné kanály mesta, centrum a pešia zóna mesta, námestie Dam s kráľovským palácom, Nieuwe Kerk (miesto korunovácie holandských kráľov) a i., vo večerných hodinách návrat do hotela, ubytovanie. Nocľah v Amsterdame.
2.deň - po raňajkách v hoteli odchod individuálne verejnou dopravou do kvetinovej záhrady Keukenhof (vstupné do parku Keukenhof cca 16,00 € nie je zahrnuté v cene zájazdu). Popoludní návrat do hotela, resp. do centra mesta – individuálne voľno. Možnosť návštevy rôznych múzeí napr. Rijksmúzeum, Rembrandtov dom, múzeum voskových figurín Madam Tussaud, brusiareň diamantov, pivné múzeum Heinneken (vstupné do múzeí nie sú zahrnuté v cene zájazdu). Návrat do hotela individuálne. Nocľah v Amsterdame.
3.deň - po raňajkách v hoteli stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela. Odchod do dedinky Zaanse Schans. Prehliadka skanzenu s veternými mlynmi a typickými rybárskymi domčekmi, výroba drevákov a iných suvenírov z dreva, ukážka výroby tradičných syrov s možnosťou nákupu. Návrat do Amsterdamu popoludní resp. večer individuálne. Nocľah v Amsterdame.
4.deň - po raňajkách v hoteli pokračovanie individuálnych prehliadok a/alebo návštevy múzeí. Odporúčame aj plavbu po amsterdamských kanáloch – grachtoch počas dňa, individuálne návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a odchod na letisko verejnou dopravou so sprievodcom. Odlet z Amsterdamu do Košíc pravidelnou linkou s medzipristátím vo Varšave. Prílet do Košíc v nočných hodinách.

Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a iné vyhradená. Zmena poradia dní v programe podľa aktuálnych podmienok vyhradená.
Základná cena zahŕňa
- 3x ubytovanie s raňajkami v 3***
- letenka na trase Košice – Varšava – Amsterdam a späť
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
- sprievodca podľa programu,
- doprovod z letiska do hotela,
- transfer na letisko miestnou dopravou so sprievodcom,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- program bez vstupov a DPH
Základná cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) 129,- €,
- cestovné poistenie UNION,
- pobytovú taxu 1,75 € / osoba / noc (platí sa na mieste)
- vstupy počas programu a prepravu miestnou dopravou na výlety

"ČO MUSÍTE VIDIEŤ“ v Amsterdame podľa odporúčaní svetových cestovateľských portálov?

Kanály, vďaka ktorým je Amsterdam označovaný aj ako Benátky severu, križujú celé mesto, je ich vyše 160 a prechádza cez nich viac než 1250 mostov. Každý z nich je jedinečný, pričom by ste nemali pri svojej návšteve vynechať hlavne malebný Prinsengracht a historický Brouwersgracht.

Rijskmuseum je najväčšie múzeum Holandska a očarí Vás svojou širokou kolekciou zlatej éry nizozemského maliarstva, predovšetkým obsahuje rozsiahlu zbierku prác Rembrandta van Rijna. Jeho obraz „Nočná hliadka“ patrí spolu s „Mliekárkou“ Johannesa Vermeera k hlavným klenotom múzea. V expozícii Rijskmusea si môžete pozrieť okrem obrazov a sôch aj ukážky tradičného nábytku, modely lodí a domovy pre bábiky. Pred múzeom sa tiež nachádza medzi turistami veľmi populárna skulptúra „I love (Am)sterdam“, ak z mesta odídete bez fotky s ňou, akoby ste v Amsterdame ani neboli.

Historické centrum Amsterdamu sa rozkladá predovšetkým okolo námestia Dam, ktorému dominuje kráľovský palác, Koninklijk Paleis. Napriek svojmu pomenovaniu palác nie je sídlom holandskej kráľovskej rodiny, využíva sa na organizovanie rôznych podujatí a po väčšinu roka je otvorený turistom. Na námestí Dam môžete obdivovať tiež ďalšie historické budovy, napríklad mestskú radnicu, množstvo zaujímavých kostolov či pamätník padlých v druhej svetovej vojne a pýši sa aj Voskovým múzeom Madame Tussaud, podobným aké nájdeme v Londýne.

Múzeum Van Gogha V Amsterdame sa nachádza množstvo múzeí, z nich by ste však okrem už spomenutého Rijskmusea nemali vynechať hlavne múzeum, hostiace najväčšiu zbierku prác jedného z najslávnejších maliarov sveta, Vincenta Van Gogha. Expozícia jeho diel zahŕňa približne 200 malieb, 550 náčrtov a stovky listov. Najväčšej pozornosti sa tešia hlavne Van Goghove diela „Spáľňa v Arles“ a „Kvitnúce mandle“.

Štvrť červených svetiel je preslávená legalizovanou prostitúciou a patrí k najstarším svojho druhu na svete, svoje počiatky má ešte v stredoveku a prvé sklenené vitríny sa v nej začali objavovať už v 17.storočí. Ulice červenej štvrte dnes patria k hlavným atrakciám mesta, hoci mnohí turisti prichádzajú v prvom rade zo zvedavosti vďaka fáme, ktorú si amsterdamská štvrť sexu získala.

Heineken Experience keď ste už v Amsterdame a chcete zažiť vskutku originálny zážitok, plus ak ste k tomu ešte aj milovníkom piva, navštívte priestory pivárne Heineken, kde Vás v rámci tour povodia po celom pivovare a spoznáte tak kompletný výrobný proces jedného z najlepších pív sveta.

Coffee houses/shops v známych amsterdamských kávových obchodíkoch či domoch skutočne kávu veľmi nenájdete. Naopak, sú skôr určené na to, že si v nich môžete legálne zafajčiť marihuanu. Vzhľadom k popularite týchto lokálov, sa nachádzajú v Amsterdame na mnohých miestach a vďaka charakteristickej aróme, ktorú vytvárajú, ich cítite už z diaľky.

Na bicykli po Amsterdame a po okolí v Amsterdame je jednoznačne najlepším a najpraktickejším dopravným prostriedkom, odporúčam ho hlavne pre návštevníkov, ktorí chcú toho spoznať čo najviac a nezávisieť pritom od verejnej dopravy. V celom meste funguje množstvo spoločností, ktoré Vám prenajmú bicykel a s jeho pomocou ľahko a rýchlo spoznáte nielen samotný Amsterdam, ale môžete sa vybrať aj doblízkeho okolia, na vidiek. V ňom možno obdivovať ikonické pohľady na Holandsko, spestrené veternými mlynmi a v jarných mesiacoch rozsiahlymi záplavami tulipánov. Mimochodom, ak máte radi kvetiny, skočte si aj na kvetinový trh Bloenmarkt. Ak však nie ste milovníkom šľapania do pedálov, nezúfajte ! Amsterdam je dobre prepojený aj električkovou sieťou a ako dopravný prostriedok môžete pokojne využiť aj spomenuté loďky v nekonečných kanáloch.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK

AMSTERDAM letecký poznávací zájazd