AMSTERDAM letecký poznávací zájazd, Holandsko, 12.5.2017, Raňajky

AMSTERDAM letecký poznávací zájazd

AMSTERDAM letecký poznávací zájazd
FM
Typ
Termín:
12.5.2017 – 15.5.2017
Zmeniť termín
Dĺžka:4 dni
Doprava:letecky (Košice)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:54903315
0 € 608,20 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

V konečnej cene je započítaná zľava -20% (11% FIRST MOMENT + 4% Ferrotour klub + 3% za 100% úhradu + 2% s poistením)
POSLEDNÁ VOĽNÁ IZBA + 2 resp. 3 letenky

Popis hotela
PROGRAM ZÁJAZDU:

1.deň – v skorých ranných hodinách odlet z Košíc, prestup vo Varšave, prílet do Amsterdamu, stretnutie s miestnou, slovensky hovoriacou sprievodkyňou. Po prílete presun do hotela 3* v širšom centre mesta, uloženie batožiny. Nasleduje pešia prehliadka mesta so sprievodkyňou: symbol Amsterdamu – kostol St. Nicolaus, Nieuwmarkt – trh so starožitnosťami, grachty – vodné kanály mesta, centrum a pešia zóna mesta, námestie Dam s kráľovským palácom, Nieuwe Kerk (miesto korunovácie holandských kráľov) a i., vo večerných hodinách návrat do hotela, ubytovanie.
2.deň – raňajky v hoteli, odchod so sprievodkyňou do Keukenhof – kvetinová záhrada v 32 ha parku (vstupné 16,- € nie je zahrnuté v cene). Popoludní návrat do hotela, resp. do centra mesta – individuálne voľno, resp. návšteva niektorého z múzeí: Rijksmúzeum - zbierka unikátnych maliarskych diel svetových velikánov (vstupné 17,50,-€ nie je zahrnutie v cene), Rembrandtov dom, múzeum voskových figurín Madam Tussaud (vstupné 32,-€ nie je zahrnuté v cene), brusiareň diamantov, Heinneken múzeum (vstupné 16,-€ nie je zahrnuté v cene), Van Gogh múzeum (vstupné 17,-€ nie je zahrnuté v cene) a iné. Návrat do hotela individuálne, nocľah.
3.deň – raňajky v hoteli, pokračovanie v individuálnych prehliadkach a/ alebo návštevách múzeí. Odporúčame aj plavbu po amsterdamských kanáloch – grachtoch počas dňa, alebo pre romantikov večer pri sviečkach a s výhľadom na osvetlené mosty a priečelia historických domov. Individuálne návrat do hotela, nocľah.
4.deň – po raňajkách check-out z izieb. Výlet vlakom do dedinky Zaanse Schans so sprievodkyňou. Prehliadka skanzenu s veternými mlynmi a typickými rybárskymi domčekmi, výroba drevákov a iných suvenírov z dreva, ukážka výroby tradičných syrov s možnosťou nákupu. Návrat do Amsterdamu, v podvečer vyzdvihnutie batožiny v hoteli, transfer na letisko, odlet z Amsterdamu do Košíc.

Zmena programu vyhradená.
Cena zahŕňa
- 3x ubytovanie s raňajkami v 3***
- letenka na trase Košice – Varšava – Amsterdam a späť
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
- transfer z hotela na letisko a späť
- sprievodca podľa programu,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- program bez vstupov a DPH
Cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy) 129,- €,
- cestovné poistenie UNION,
- vstupy počas programu a prepravu miestnou dopravou na výlety

"ČO MUSÍTE VIDIEŤ“ v Amsterdame podľa odporúčaní svetových cestovateľských portálov?

Kanály, vďaka ktorým je Amsterdam označovaný aj ako Benátky severu, križujú celé mesto, je ich vyše 160 a prechádza cez nich viac než 1250 mostov. Každý z nich je jedinečný, pričom by ste nemali pri svojej návšteve vynechať hlavne malebný Prinsengracht a historický Brouwersgracht.

Rijskmuseum je najväčšie múzeum Holandska a očarí Vás svojou širokou kolekciou zlatej éry nizozemského maliarstva, predovšetkým obsahuje rozsiahlu zbierku prác Rembrandta van Rijna. Jeho obraz „Nočná hliadka“ patrí spolu s „Mliekárkou“ Johannesa Vermeera k hlavným klenotom múzea. V expozícii Rijskmusea si môžete pozrieť okrem obrazov a sôch aj ukážky tradičného nábytku, modely lodí a domovy pre bábiky. Pred múzeom sa tiež nachádza medzi turistami veľmi populárna skulptúra „I love (Am)sterdam“, ak z mesta odídete bez fotky s ňou, akoby ste v Amsterdame ani neboli.

Historické centrum Amsterdamu sa rozkladá predovšetkým okolo námestia Dam, ktorému dominuje kráľovský palác, Koninklijk Paleis. Napriek svojmu pomenovaniu palác nie je sídlom holandskej kráľovskej rodiny, využíva sa na organizovanie rôznych podujatí a po väčšinu roka je otvorený turistom. Na námestí Dam môžete obdivovať tiež ďalšie historické budovy, napríklad mestskú radnicu, množstvo zaujímavých kostolov či pamätník padlých v druhej svetovej vojne a pýši sa aj Voskovým múzeom Madame Tussaud, podobným aké nájdeme v Londýne.

Múzeum Van Gogha V Amsterdame sa nachádza množstvo múzeí, z nich by ste však okrem už spomenutého Rijskmusea nemali vynechať hlavne múzeum, hostiace najväčšiu zbierku prác jedného z najslávnejších maliarov sveta, Vincenta Van Gogha. Expozícia jeho diel zahŕňa približne 200 malieb, 550 náčrtov a stovky listov. Najväčšej pozornosti sa tešia hlavne Van Goghove diela „Spáľňa v Arles“ a „Kvitnúce mandle“.

Štvrť červených svetiel je preslávená legalizovanou prostitúciou a patrí k najstarším svojho druhu na svete, svoje počiatky má ešte v stredoveku a prvé sklenené vitríny sa v nej začali objavovať už v 17.storočí. Ulice červenej štvrte dnes patria k hlavným atrakciám mesta, hoci mnohí turisti prichádzajú v prvom rade zo zvedavosti vďaka fáme, ktorú si amsterdamská štvrť sexu získala.

Heineken Experience keď ste už v Amsterdame a chcete zažiť vskutku originálny zážitok, plus ak ste k tomu ešte aj milovníkom piva, navštívte priestory pivárne Heineken, kde Vás v rámci tour povodia po celom pivovare a spoznáte tak kompletný výrobný proces jedného z najlepších pív sveta.

Coffee houses/shops v známych amsterdamských kávových obchodíkoch či domoch skutočne kávu veľmi nenájdete. Naopak, sú skôr určené na to, že si v nich môžete legálne zafajčiť marihuanu. Vzhľadom k popularite týchto lokálov, sa nachádzajú v Amsterdame na mnohých miestach a vďaka charakteristickej aróme, ktorú vytvárajú, ich cítite už z diaľky.

Na bicykli po Amsterdame a po okolí v Amsterdame je jednoznačne najlepším a najpraktickejším dopravným prostriedkom, odporúčam ho hlavne pre návštevníkov, ktorí chcú toho spoznať čo najviac a nezávisieť pritom od verejnej dopravy. V celom meste funguje množstvo spoločností, ktoré Vám prenajmú bicykel a s jeho pomocou ľahko a rýchlo spoznáte nielen samotný Amsterdam, ale môžete sa vybrať aj doblízkeho okolia, na vidiek. V ňom možno obdivovať ikonické pohľady na Holandsko, spestrené veternými mlynmi a v jarných mesiacoch rozsiahlymi záplavami tulipánov. Mimochodom, ak máte radi kvetiny, skočte si aj na kvetinový trh Bloenmarkt. Ak však nie ste milovníkom šľapania do pedálov, nezúfajte ! Amsterdam je dobre prepojený aj električkovou sieťou a ako dopravný prostriedok môžete pokojne využiť aj spomenuté loďky v nekonečných kanáloch.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK

AMSTERDAM letecký poznávací zájazd