Mimosa - Grécko - Grécko ostrovy - Korfu - Sidari
Mimosa
Doprava:
-
Letisko:
-
Odjazd:
-
Strava:
-

Zľavy FIRST MOMENT až do 25%.

50 mVzdialenosť od mora
  • Klimatizácia
  • Bazén vonkajší
  • WiFi

Názov zájazdu podľa organizátora: Hotel Mimosa
Poloha
takmer priamo na piesočnatej pláži (50 m), delí ho od nej iba pobrežná komunikácia. Do centra rušného strediska Sidari je to cca 100 m. Stredisko sa nachádza na severe ostrova.
Ubytovanie
štandardné dvojlôžkové klimatizované izby s možnosťou 2 prísteliek majú vlastné sociálne zariadenie, sušič na vlasy, SAT TV, mini chladničku (za poplatok 3,- € / deň platí sa na mieste). Všetky izby majú balkón.
Stredisko
Sidari - letovisko v severnej časti ostrova je preslávené svojim prírodným úkazom „Canal d´Amour“ vyhľadávaným nielen kvôli svojej kráse, ale aj povesti, v ktorej sa hovorí, že žena, ktorá prepláva kanálom si získa srdce milovaného muža. Stredisko doslova žije turistami vo dne i v noci, je tu množstvo zábavy, možností trávenia voľného času, ale aj pekné pláže.
Popis hotela
novo zrekonštruovaný a moderný hotel pozostáva z 3 budov. Hotel má vstupnú halu s recepciou, reštauráciu, bar so SAT TV a príjemným posedením (reštaurácia a bar boli novo zrekonštruované v roku 2015) bar pri bazéne, dva bazény s terasou na slnenie, detský bazén. Slnečníky a ležadlá pri bazénoch zadarmo, na pláži po poplatok. Wi-Fi pripojenie v spoločných priestoroch hotela je zadarmo, internetový kútik (za poplatok).
Stravovanie
polpenzia -anglické raňajky a večere formou bufetu.
Šport a zábava
vo večerných hodinách sa usporadúvajú príležitostné animačné programy. V rušnom stredisku bohaté možnosti zábavy, výber plážových a športových aktivít na pláži, požičovňa áut, motocyklov, možnosti fakultatívnych výletov, spoznávanie ostrova individuálne (požičanie skútrov, motoriek, resp. osobných automobilov za výhodné ceny).
Názor CK
Sidari je turisticky vyhľadávané stredisko a hotel Mimosa má v ňom vynikajúcu polohu. Vyhľadávané sú malebné piesočnaté pláže s menšími romantickými zákutiami a zálivmi. Nájdete tu aj známy Canal d’Amour (zátoka lásky). Samotný hotel máme odskúšaný už niekoľko sezón, k jeho výhodám patria okrem iného aj bohatšie raňajky „ English breakfasts“ prispôsobené anglickej klientele, ktorá tento hotel tiež obľubuje. Popri výbornej polohe sú tu aj dva príjemné bazény so slnečnými terasami, renovované izby a areál hotela, ktoré pridávajú bonus tomuto hotelu.Komu ten to hotel odporúčame? Stredisko Sidari je vhodné najmä pre aktívnych a mladších klientov. Dovolenku tu ocenia tí, ktorí si vedia vychutnať rôznorodé ponuky zábavy vo dne i v noci a nemajú problém s multikulturálnym prostredím a klientelou.
Internetová adresa
www.hotelmimosacorfu.com
Základná cena zahŕňa
- 7x ubytovanie s polpenziou,
- letenka na trase Košice - Kerkyra - Košice,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- delegát,
- DPH.
Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne.
Základná cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy)
  189,00 € osoba nad 5 rokov
  100,00 € dieťa 2 - 5 rokov
    45,00 € dieťa do 2 rokov
- komplexné cestovné poistenie UNION A1: 2,50 € / osoba / deň
  alebo komplexné cestovné poistenie UNION A1 EXTRA: 2,90 € / osoba / deň

FAKULTATÍVNE VÝLETY

Klasický okruh ostrova – celodenný výlet so sprievodcom. Z letoviska sa presunieme autobusom do letného paláca Achillion, ktorý nechala postaviť rakúska cisárovna Alžbeta (Sissi). Výlet pokračuje prehliadkou historického polostrova Kanoni, na ktorom sa pôvodne nachádzalo staroveké mesto Kerkyra. Navštívime výrobňu likérov Kum-Quat. V Paleokastritsi si pôjdeme pozrieť mužský ortodoxný kláštor z 13. storočia. Budeme tu mať tiež možnosť využiť prestávku na obed, kúpanie sa v mori alebo sa budeme môcť preplaviť loďkou do jaskýň. V poobedňajších hodinách bude výlet pokračovať výjazdom na vyhliadkové miesto Bella Vista a zastavíme sa v dedinke Makrades. V nej sa nachádza niekoľko obchodov, v ktorých si môžete kúpiť olivový olej, domáce víno, mydlo z olivového oleja, miestne korenie, krémy atď. Z Makrades sa vrátime späť do letoviska. Orientačná cena: dospelá osoba 33,- €, dieťa 16,5 € / v cene nie je zahrnutá vstupenka do Achillia.


Aqualand - celodenný výlet.

Aqualand na ostrove Korfu patrí k najmodernejším a najväčším vodným parkom v Európe a má k dispozícii veľké množstvo vodných atrakcií ako napr. niekoľko bazénov, okrem iného i bazén s vlnami vysokými až 2,20 m, šmykľavky a tobogany. V areáli vodného parku je niekoľko barov, reštaurácií, cukrární a fast foodov. Ležadlá, slnečníky, sprchy a šatne sú k dispozícii zadarmo. Prenajať si môžete bezpečnostnú skrinku. Orientačná cena: dospelá osoba 34,- €, dieťa 25,- €.


Paxos- Parga – celodenný výlet so sprievodcom.

Z prístavu mesta Korfu pláva výletná loď okolo juhovýchodného pobrežia ostrova a letovísk Benitses, Moraitika a Kavos. Už z diaľky uvidíme ostrov Paxos husto porastený olivami a citrusmi. Pri plavbe do prístavu Gaios míňame ostrovčeky Svätého Nikolaja a Panny Márie. Na Paxose naša loď zostane 2 hodiny, ktoré môžeme využiť k prechádzke úzkymi uličkami mestečka Gaios alebo na posedenie v reštaurácii. Plavba výletnou loďou pokračuje smerom k pevninskému Grécku. Naším cieľom je mestečko Parga, kde budeme mať 2 hodiny čas na prehliadku mesta, návštevu zrúcaniny benátskej pevnosti, kúpanie, nákup suvenírov atď. Orientačná cena: dospelá osoba 34,- €, dieťa 17,- €.

Lodný výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos – celodenný výlet so sprievodcom.
Plavba výletnou loďou pozdĺž južného pobrežia ostrova Korfu na západné pobrežie ostrova Paxos, kde sa nachádzajú impozantné skalné útvary a jaskyne. Doplávame až k ostrovčeku Antipaxos, ktorý sa často prirovnáva ku Karibiku. Tu sa budeme kúpať v priezračnom azúrovom mori priamo z lode. Potom preplávame úžinou medzi Paxosom a ostrovčekmi Panagia a sv. Nikolaj do prístavu Gaios, kde budeme mať dostatok času na prehliadku mestečka a občerstvenie v niektorej z miestnych taverien (strava nie je zahrnutá v cene). Orientačná cena: dospelá osoba 34,- €, dieťa 17,- €.

Albánsko
Plavba rýchlou loďou do albánskeho prístavu Saranda, kde môžete stráviť celý deň prehliadkou mesta, posedením v reštaurácii alebo nákupmi. Omnoho lepšie je dokúpiť si výlet do Butrintu a k Modrému oku. Butrint je významné archeologické miesto s mnohými pamiatkami z antického Grécka a Ríma. Po prehliadke Butrintu s česky hovoriacim sprievodcom je spoločný obed a následne odpočinkový výlet autobusom do vnútrozemia Albánska k prameňom rieky Bystrica do malebnej oblasti nazývanej „Modré oko“. Po návrate budete mať približne hodinu čas a voľný program v Ag.Saranda. Orientačná cena: dospelá osoba 28,- €, dieťa 14,- € + 10,- € prístavný poplatok + 23,- € fakultatívny výlet do Butrintu a na Modré oko. Obed je v cene len pri zakúpení fakultatívneho výletu do Butrintu.

Modrá lagúna
Výlet loďou pozdĺž juhovýchodného pobrežia ostrova Korfu k protiľahlému pevninskému Grécku. Najskôr priplávame k jaskyni Mourtos, kde sa počas druhej svetovej vojny ukrývali grécke ponorky. Ďalej sa budeme plaviť k malebnej zátoke, kde bol natočený film ,,Modrá lagúna.“ Tu zastavíme asi na hodinu. Plavba bude pokračovať pomedzi ostrovmi až na pláž sv. Paraskevi, kde sa môžete okúpať a šnorchlovať. Na palube lode sa bude podávať obed formou bufetu (grilované kura, tzatziki, šalát, pečivo, víno a nealkoholické nápoje pre deti). Posledná zastávka bude pri dedinke Sivota, kde sa môžete prechádzať, nakupovať, posedieť si pri káve. Orientačná cena: dospelá osoba 36,- €, dieťa 20,- €, obed v cene.

Fakultatívne výlety sú organizované zahraničnými cestovnými kanceláriami a môžete si ich zakúpiť priamo u delegáta. Vyššie uvedené ceny nezahŕňajú vstupy. Ceny sú orientačné a môžu sa zmeniť podľa aktuálne situácie. Presný program, Cena a podmienky absolvovania výletu sú k dispozícii priamo na mieste pobytu u Vášho delegáta.
Nahrávám...

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

FERROTOUR - Hotel Mimosa - Grécko - Korfu