Hotel Venus, Grécko, Grécko ostrovy, Kréta, Kréta sever, Gerani Chania, 9.9.2017, Polpenzia
Hotel Venus
LM
Typ
Termín:
9.9.2017 – 16.9.2017
Zmeniť termín
Dĺžka:8 dní
Doprava:letecky (Košice)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:55498112
388 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Na dovolenku do hotela Venus som išla v septembri so skupinou jogíniek. Celý týždeň som si dokonale oddýchla nielen vďaka jóge, ale aj pre veľmi príjemnú rodinnú atmosféru v hoteli. V reštaurácii nám kuchárka Elefteria varila kvalitné typické grécke jedlá, barman nám vyhrával na želanie, pani majiteľka dbá o čistotu. Plážové bary v okolí hotela sú príjemné a more teplé. Boli sme radi že sme si na náš pobyt zvolili práve tento hotel pre jeho nekomerčnú pohodu, keďže je hotel menší a situovaný vo vlastnej záhrade, na pláži, a zároveň neďaleko od možností zábavy.
Ranné cvičenia sme absolvovali pri bazéne, večer sme meditovali na pláži pred hotelom, kde je kľud a pohoda. Niekedy  sme si aj odskočili do Agia Marina na večernú diskotéku alebo len na drink. Dúfam, že aj tento rok naša cvičiteľka zorganizuje pobyt na Kréte, pretože kombinácia mora, zdravej kuchyne a jógy je proste skvelá.  Ďakujem

Monika Bortáková


Poloha
priamo na piesočnato – štrkovo - kamienkovej pláži, na ktorú je prístup cez záhradu hotela. Hotel sa nachádza na pokojnom mieste medzi strediskami Platanias a Gerani a má vynikajúcu polohu. V blízkosti sa nachádzajú reštaurácie, obchodíky a bary, kde sa dostanete približne 10 minútovou prechádzkou. Hneď vedľa hotela je miestny supermarket a vo vzdialenosti cca 150 m je supermarket Lidl. Do neďalekého mesta Chania (cca 12 km) sa dostanete pravidelnou autobusovou dopravou. Zastávka autobusu cca 50 m od hotela. Odporúčame obuv do vody.
Ubytovanie
v štandardných dvojlôžkových izbách na poschodí a v trojlôžkových izbách na prízemí s individuálnou klimatizáciou (za poplatok 6,- € / noc, platí sa na mieste). Všetky izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením (WC so sprchovacím kútom), chladničkou, telefónom, trezorom (za poplatok), balkónom alebo terasou. Detská postieľka do 2 rokov zadarmo (nutná rezervácia vopred v cestovnej kancelárii).
Stredisko
Stredisko Gerani sa nachádza na severnom pobreží Kréty, približne 14 km od mesta Chania. Stredisko ponúka neobvyklú kombináciu ruchu plne vybaveného turistického strediska a zároveň pokoja a pohody starej romantickej dedinky. Pláž v Gerani je takmer dva kilometre dlhá a 50 m široká a umožňuje tichú a pohodovú dovolenku.
Popis hotela
príjemný rodinný hotel pozostáva z dvoch dvojposchodových budov bez výťahu. Budova, ktorá sa nachádza bližšie k bazénu, je ubytovacia časť a vo vzdialenejšej budove sa nachádza okrem izieb recepcia hotela a spoločenská hala so SAT TV. Bar pri bazéne s príjemným posedením a obsluhou je otvorený do neskorých večerných hodín. Hosťom je k dispozícii bazén s oddelenou časťou pre deti. Slnečníky a ležadlá pri bazéne a v záhrade sú zadarmo. Pláž pred hotelom je chránená prírodná oblasť, môžete tu však použiť vlastný slnečník. Plážové sety sú pri vedľajších plážových baroch buď za konzumáciu alebo za poplatok (5 - 8,- €). Wi-Fi pripojenie v priestoroch recepcie hotela a čiastočne na izbách zadarmo.
Stravovanie
polpenzia podávaná formou bufetu v hotelovej reštaurácii (bez nápojov k večeri). Večere sú zdravé, typicky stredomorské a veľmi chutné, súčasťou sú šaláty a grécke jedlá.
Šport a zábava
vodné športy na pláži v neďalekom stredisku Platanias. Možnosť účasti dovolenkárov na fakultatívnych výletoch alebo prenajatie automobilu.
Názor CK
jeden z mála hotelov na pobreží v oblasti Chanie, ktorý si zachoval svoju tradičnú rodinnú atmosféru a komorné prostredie. Ubytovanie je jednoduchšie, ale udržiavané, bonusom popri polpenzii je chladnička na izbe, kde si môžete uchovávať vo vedľajšom supermarkete nakúpené ovocie a nápoje. Veľkou výhodou je zázemie hotela s umiestnením bazéna v stredomorskej záhrade, z ktorej sa priamo prechádza k moru. Na pláži v tejto oblasti nie je zabezpečený plážový servis, preto je naďalej panenská a tichšia. O niekoľko metrov ďalej však už nájdete plný plážový servis, bary, vodné športy a väčší hluk, ktorý patrí k pravej dovolenkovej atmosfére.Komu tento hotel odporúčame? Hotel je vhodný pre dovolenkárov, ktorí nemajú radi preplnené pláže, ale potrebujú si oddýchnuť, avšak záleží im na dobrej cene, za ktorú v tomto hoteli strávia svoju letnú dovolenku. Uprednostnia ho takí cestovatelia, ktorí chcú poznávať Krétu, a teda nepotrebujú mať zaplatenú celodennú stravu formou all inclusive. Západná Kréta je vhodným východiskovým bodom na viacero atraktívnych miest na ostrove.
Základná cena zahŕňa
 - 7x ubytovanie s polpenziou,
- letenka na trase Košice - Heraklion - Košice,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- delegát,
- DPH.
Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne.
Základná cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy):
  189,00 € osoba nad 5 rokov
  100,00 € dieťa 2 - 5 rokov
    45,00 € dieťa do 2 rokov
- komplexné cestovné poistenie UNION A1: 2,50 € / osoba / deň
  alebo komplexné cestovné poistenie UNION A1 EXTRA: 2,90 € / osoba / deň

FAKULTATÍVNE VÝLETY

Roklina Samaria
Príroda sa pohrala a vytvorila jedinečný skvost, akým je roklina Samaria, považovaná za jedno z najkrajších miest na svete. Je dlhá až 16 km a tiahne sa od úpätia Bielych hôr až po dedinku Agia Roumeli pri Líbyjskom mori. Samaria je miesto ohromujúcej prírodnej krásy. Vaša prechádzka bude sprevádzaná vysokými skaliskami, cyprusovými lesmi s borovicami, horským potôčikom a môžete tu zazrieť aj divé krétske kozy Kri-Kri. Prechádzka je zakončená plavbou loďou z Agia Roumeli do Sougie alebo Chora Sfakie. Na výlet si nezabudnite vziať pevnú obuv! Orientačná cena: dospelá osoba 26,- € + vstupné do rokliny Samaria 5,- € (platí sa nad 15 rokov). Loď z Agia Roumeli do Sougie 10,- € (polovičná cena pre deti 5 – 12 rokov).

Knossos Palác
Majestátny Knossos je po Akropole najvýznamnejšia pamiatka celého Grécka – stredisko minojskej civilizácie, prvej vyspelej civilizácie na európskom kontinente. Palác Knossos je opradený množstvom legiend, údajne bol sídlom legendárneho kráľa Mínosa a zároveň bol bájnym labyrintom, kde žil Minotaurus. Spoznajte i vy zaniknutú minojskú kultúru návštevou tejto svetoznámej archeologickej lokality a nechajte sa očariť atmosférou dávnych časov. Výlet je spojený s návštevou hlavného mesta Heraklionu, kde si v miestnom archeologickom múzeu môžete prezrieť vykopávky minojskej kultúry alebo stráviť čas nakupovaním v obchodoch, či túlať sa uličkami. Orientačná cena: dospelá osoba 40,- € + vstupné do Knossos & Archeologické múzea v Heraklione 10,- € (platí sa nad 18 rokov).

Pláž Elafonissi – Karibik Európy
Celodenný výlet na najromantickejšiu a jednu z najkrajších pláží ostrova s jemným ružovým pieskom, kde sa môžete vykúpať v priezračných vodách Líbyjského mora. Cesta vedie divokou horskou krajinou so zastávkou v malebnom kláštore Chryssoskalitisa. Miesto, ktoré musíte vidieť na vlastné oči. Orientačná cena: dospelá osoba 26,- €. Gramvousa & Balos Celodenný lodný výlet do „zabudnutého“ kúta Kréty, na ostrov Gramvousa a do lagúny Balos. Navštívite starobylú tureckú pevnosť a čaká na Vás kúpanie v zálive Balos, s romantickou plážou, ktorú si za miesto medových týždňov vybrali aj princ Charles s princeznou Dianou. Očarí vás tyrkysové more, biely piesok a priezračné plytčiny pripomínajúce exotické tichomorské ostrovy. Orientačná cena: dospelá osoba 40,- €.

Krétske dedinky
Tento výlet vám odhalí skutočné bohatstvo a tajomstvo Kréty a odhalí najkrajšie dedinky oblasti Apokoronas. Prvou zastávkou budú grécko-rímske vykopávky mesta Aptera, týčiace sa nad zálivom Souda. Nasleduje malá rybárska dedinka Almirida, kde budete mať príležitosť osviežiť sa kúpaním v malebnej zátoke alebo ochutnať čerstvé rybie špeciality. Nasleduje zastávka v tradičnej dedinke Gavalochori s návštevou folklórneho múzea, ktoré vám odhalí tradície vo výrobe hodvábu, keramiky, opracovaní kameňa, tajomstvo rezbárstva či tradičné odevy. So skúseným sprievodcom sa budete prechádzať uličkami obce Vamos, kde zažijete pocit, že sa Vám zastavil čas. Posledná zastávka bude v obci Vrisses, kde vám odhalia tajomstvo výroby olivového oleja a užívanie krétskych organických bylín. Orientačná cena: dospelá osoba 20,- € + vstupné do Folklórneho múzea: dospelá osoba 2,-€, dieťa 1,- €.

Santorini
Celodenná plavba loďou z mesta Rethymno na sopečný ostrov Santorini. Stáročia úžasnej histórie, slávy, ale aj krutej hry prírody. Súostrovie s legendou o bájnej Atlantíde fascinuje turistov najmä unikátnou architektúrou, plážami s čiernym pieskom, blankytným morom, typickými bielo-modrými strechami a k tomu prekrásny výhľad zo skalnatých útesov. Orientačná cena: dospelá osoba 150,- € + transfer.

Fakultatívne výlety sú organizované zahraničnými cestovnými kanceláriami a môžete si ich zakúpiť priamo u delegáta. Vyššie uvedené ceny nezahŕňajú vstupy. Ceny sú orientačné a môžu sa zmeniť podľa aktuálnej situácie. Presný program, cena a podmienky absolvovania výletu sú k dispozícii priamo na mieste pobytu u Vášho delegáta.

Hodnotenie klientov:
Hotel Venus sme navštívili ako predĺženie pobytu na Kréte. V prvej časti dovolenky sme bývali v 5* hoteli na ktorý sme zvyknutí, následne sme prišli do 3* Venusu. Veľmi som sa tejto zmeny obávala. Keď sa obzriem späť, nemala som sa čoho báť. Je pravdou, že izby aj kúpeľne sú jednoduché a nie veľké. Sú však každý deň veľmi pedantne upratované. Jedlo je vynikajúce, poctivé. Mojej malej dcére chutilo tak, že kričala na celú jedáleň "Mňam mňam." Ak mi niečo chýbalo, išla som si dokúpiť nápoje alebo ovocie do vedľajšieho supermarketu. Personál je veľmi milý a snaživý. Za peniaze, ktoré sme zaplatili za tento hotel mu dávam v pomere kvalita / cena 1*. Mali sme sa veľmi dobre a hotel je aj výborným východiskovým bodom na spoznávanie celej Kréty.

Denisa

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Nahrávám...
CK

Hotel Venus