Hotel Athena, Grécko, Grécko ostrovy, Korfu, Agios Georgios sever, 11.9.2017, Polpenzia
Hotel Athena
LM
Typ
Termín:
11.9.2017 – 18.9.2017
Zmeniť termín
Dĺžka:8 dní
Doprava:letecky (Košice)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:55505933
418 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

 


Poloha
iba 20 m od jednej z najkrajších piesočnatých pláží v krásnej zátoke. Od pláže ho oddeľuje iba malá prístupová komunikácia. Hotel je vzdialený iba 33 km od letiska v Kerkyre, neďaleko od centra letoviska Agios Georgios. Stredisko sa nachádza na severozápade ostrova.
Ubytovanie
útulné, priestranné štandardné klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou 1 prístelky, majú vlastné sociálne zariadenie (sprchu, WC), SAT TV, chladničku a balkón. Balkónové dvere majú ochrannú posuvnú sieťku proti hmyzu, čo oceníte najmä pri vetraní a večernom posední na terase. Detská postieľka na vyžiadanie zadarmo.
Stredisko
Agios Georgios - malé a pokojné letovisko na severozápade ostrova Korfu s nádhernou, viac než 2 km dlhou piesočnatou plážou je vhodné pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí uprednostňujú pokojnú dovolenku a spoznávanie ostrova. V Agios Georgios sú počas celého leta otvorené obchody, reštaurácie, tavern a fast foody. Motorovým člnom odporúčame zájsť do blízkych vyhľadávaných stredísk Paleokastritsa a Arillas. Krásnou prechádzkou sa dostanete na mys Afionas, odkiaľ je nádherný výhľad na celú zátoku.
Popis hotela
príjemný a rodinný hotel sa skladá z hlavnej a vedľajšej budovy. Hlavná budova má vstupnú halu s recepciou a trezorom, reštauráciu s nádherným výhľadom na záliv. V areáli hotela je nový bazén pre dospelých a malý bazén pre deti. Slnečníky a ležadlá sú pri bazéne zadarmo, na pláži sú za poplatok. Wi-Fi pripojenie na internet zadarmo.
Stravovanie
polpenzia - kontinentálne raňajky sú podávané formou bufetu (pečivo, syr, šunka, paradajky, maslo, med, džem, káva, džús, vajíčka), večere sú servírované, bohaté a kvalitné. Pozostávajú zo 4 chodov, ktoré pripravujú priamo domáci majitelia vo svojej reštaurácii z čerstvých surovín často vypestovaných vo vlastnej záhradke! V cene nie sú zahrnuté nápoje k večeri.
Šport a zábava
vodné športy na pláži, možnosti fakultatívnych výletov, spoznávanie ostrova individuálne, požičanie skútrov, motoriek, resp. osobných automobilov za výhodné ceny. Autobusová zastávka je priamo pred hotelom, a tak sa ľahko dopravíte napríklad do hlavného mesta Kerkyra či do iných prímorských centier. V letovisku sú reštaurácie a niekoľko barov (nočných klubov s hudbou do neskorých nočných hodín).
Názor CK
hotel Athena je vlastne „susedka“ hotela Alkyon a je alternatívou pre tých, ktorí majú vyššie nároky na kvalitu ubytovania a stravy (polpenzia), pričom si môžu vychutnávať bezprostrednú blízkosť Iónskeho mora a krásnej piesočnatej pláže. I keď hotel neponúka all inclusive, klienti ocenia skutočnosť, že v každej izbe sú chladničky, kde si môžu uskladňovať nápoje, ovocie a doplnkovú stravu, ktorú si za prijateľné ceny nakúpia v neďalekých obchodíkoch.Komu tento hotel odporúčame? Hotel je vhodný pre tých dovolenkárov, ktorí vyhľadávajú viac súkromia a pokoja tak v hoteli ako aj na pláži. A takým, ktorí ocenia príjemnú rodinnú atmosféru, ktorú navodia majitelia hotela, ktorí kvalitu služieb priamo zabezpečujú a garantujú. Viac než príjemným prekvapením bude kvalitná a zdravá stredomorská kuchyňa a bohaté porcie jedál na večere uspokoja aj väčších jedákov a je veľmi pozitívne oceňovaná našimi klientmi z predošlých sezón.
Internetová adresa
www.athina‑hotel‑corfu.com
Základná cena zahŕňa
- 7x ubytovanie s polpenziou,
- letenka na trase Košice - Kerkyra - Košice,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- delegát,
- DPH.
Deti do 2 rokov bez nároku na poskytované služby a samostatné sedadlo bezplatne.
Základná cena nezahŕňa
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, transfer, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy)
  189,00 € osoba nad 5 rokov
  100,00 € dieťa 2 - 5 rokov
    45,00 € dieťa do 2 rokov
- komplexné cestovné poistenie UNION A1: 2,50 € / osoba / deň
  alebo komplexné cestovné poistenie UNION A1 EXTRA: 2,90 € / osoba / deň

FAKULTATÍVNE VÝLETY

Klasický okruh ostrova – celodenný výlet so sprievodcom. Z letoviska sa presunieme autobusom do letného paláca Achillion, ktorý nechala postaviť rakúska cisárovna Alžbeta (Sissi). Výlet pokračuje prehliadkou historického polostrova Kanoni, na ktorom sa pôvodne nachádzalo staroveké mesto Kerkyra. Navštívime výrobňu likérov Kum-Quat. V Paleokastritsi si pôjdeme pozrieť mužský ortodoxný kláštor z 13. storočia. Budeme tu mať tiež možnosť využiť prestávku na obed, kúpanie sa v mori alebo sa budeme môcť preplaviť loďkou do jaskýň. V poobedňajších hodinách bude výlet pokračovať výjazdom na vyhliadkové miesto Bella Vista a zastavíme sa v dedinke Makrades. V nej sa nachádza niekoľko obchodov, v ktorých si môžete kúpiť olivový olej, domáce víno, mydlo z olivového oleja, miestne korenie, krémy atď. Z Makrades sa vrátime späť do letoviska. Orientačná cena: dospelá osoba 33,- €, dieťa 16,5 € / v cene nie je zahrnutá vstupenka do Achillia.


Aqualand - celodenný výlet.

Aqualand na ostrove Korfu patrí k najmodernejším a najväčším vodným parkom v Európe a má k dispozícii veľké množstvo vodných atrakcií ako napr. niekoľko bazénov, okrem iného i bazén s vlnami vysokými až 2,20 m, šmykľavky a tobogany. V areáli vodného parku je niekoľko barov, reštaurácií, cukrární a fast foodov. Ležadlá, slnečníky, sprchy a šatne sú k dispozícii zadarmo. Prenajať si môžete bezpečnostnú skrinku. Orientačná cena: dospelá osoba 34,- €, dieťa 25,- €.


Paxos- Parga – celodenný výlet so sprievodcom.

Z prístavu mesta Korfu pláva výletná loď okolo juhovýchodného pobrežia ostrova a letovísk Benitses, Moraitika a Kavos. Už z diaľky uvidíme ostrov Paxos husto porastený olivami a citrusmi. Pri plavbe do prístavu Gaios míňame ostrovčeky Svätého Nikolaja a Panny Márie. Na Paxose naša loď zostane 2 hodiny, ktoré môžeme využiť k prechádzke úzkymi uličkami mestečka Gaios alebo na posedenie v reštaurácii. Plavba výletnou loďou pokračuje smerom k pevninskému Grécku. Naším cieľom je mestečko Parga, kde budeme mať 2 hodiny čas na prehliadku mesta, návštevu zrúcaniny benátskej pevnosti, kúpanie, nákup suvenírov atď. Orientačná cena: dospelá osoba 34,- €, dieťa 17,- €.

Lodný výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos – celodenný výlet so sprievodcom.
Plavba výletnou loďou pozdĺž južného pobrežia ostrova Korfu na západné pobrežie ostrova Paxos, kde sa nachádzajú impozantné skalné útvary a jaskyne. Doplávame až k ostrovčeku Antipaxos, ktorý sa často prirovnáva ku Karibiku. Tu sa budeme kúpať v priezračnom azúrovom mori priamo z lode. Potom preplávame úžinou medzi Paxosom a ostrovčekmi Panagia a sv. Nikolaj do prístavu Gaios, kde budeme mať dostatok času na prehliadku mestečka a občerstvenie v niektorej z miestnych taverien (strava nie je zahrnutá v cene). Orientačná cena: dospelá osoba 34,- €, dieťa 17,- €.

Albánsko
Plavba rýchlou loďou do albánskeho prístavu Saranda, kde môžete stráviť celý deň prehliadkou mesta, posedením v reštaurácii alebo nákupmi. Omnoho lepšie je dokúpiť si výlet do Butrintu a k Modrému oku. Butrint je významné archeologické miesto s mnohými pamiatkami z antického Grécka a Ríma. Po prehliadke Butrintu s česky hovoriacim sprievodcom je spoločný obed a následne odpočinkový výlet autobusom do vnútrozemia Albánska k prameňom rieky Bystrica do malebnej oblasti nazývanej „Modré oko“. Po návrate budete mať približne hodinu čas a voľný program v Ag.Saranda. Orientačná cena: dospelá osoba 28,- €, dieťa 14,- € + 10,- € prístavný poplatok + 23,- € fakultatívny výlet do Butrintu a na Modré oko. Obed je v cene len pri zakúpení fakultatívneho výletu do Butrintu.

Modrá lagúna
Výlet loďou pozdĺž juhovýchodného pobrežia ostrova Korfu k protiľahlému pevninskému Grécku. Najskôr priplávame k jaskyni Mourtos, kde sa počas druhej svetovej vojny ukrývali grécke ponorky. Ďalej sa budeme plaviť k malebnej zátoke, kde bol natočený film ,,Modrá lagúna.“ Tu zastavíme asi na hodinu. Plavba bude pokračovať pomedzi ostrovmi až na pláž sv. Paraskevi, kde sa môžete okúpať a šnorchlovať. Na palube lode sa bude podávať obed formou bufetu (grilované kura, tzatziki, šalát, pečivo, víno a nealkoholické nápoje pre deti). Posledná zastávka bude pri dedinke Sivota, kde sa môžete prechádzať, nakupovať, posedieť si pri káve. Orientačná cena: dospelá osoba 36,- €, dieťa 20,- €, obed v cene.

Fakultatívne výlety sú organizované zahraničnými cestovnými kanceláriami a môžete si ich zakúpiť priamo u delegáta. Vyššie uvedené ceny nezahŕňajú vstupy. Ceny sú orientačné a môžu sa zmeniť podľa aktuálne situácie. Presný program, Cena a podmienky absolvovania výletu sú k dispozícii priamo na mieste pobytu u Vášho delegáta.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Nahrávám...
CK

Hotel Athena